'İnce' bir umut

'İnce' bir umut

5 Mayıs 2018 Cumartesi  |   Serbest Kürsü

Nihayet CHP seçmeninde bir ümit yeşerdi. 

Muharrem İnce'nin konuşması, hevesi, heyecanı mutlaka sirayet edecek halka. 

Ama...

Karşıdaki rakip çok zorlu. Her şeyi yapacak Muharem İnce'nin popülaritesini düşürmek için. 

Bir kere hemen şahsiyetine saldırılar başlayacak ki başladılar bile... Bira içerken bir resmi anında servis edildi. Geçmişindeki bazı şeyler didiklenip , yalan yanlış abartılacak. Tecrübesizliği ön plana çıkarılacak. O'nun üzerinden KK'ya da vuracaklar. Sürekli yalan haberler uyduracaklar. Mitinglerine zorluk çıkaracaklar. Edeceği lafları kesip kırpıp başlıklar atacaklar. Lakap takacaklar. 

Benim ümidim şu ki, Muharrem İnce hepsine tek tek yanıt verecek. Gerekirse kavga edecek ki etmeli. Halkın bilip de konuşamadığı şeyleri dan dan söylemeli. Çünkü kaybedecek hiçbir şeyi yok. Asla geri adım atmamalı, asla korkmamalı. Asla sesinin tonunu düşürmemeli. 

Öte taraftan karşı tarafın en yumuşak karnı olan yolsuzluklar konusunu çok ince ayarla halka anlatmalı. Çözüm önerilerini mutlaka sunmalı.

Mitinglerde sahnede sadece kendisi olmalı, sağında solunda başka tipler olmamalı. Konuşmalarını çok uzatmamalı. Herkesi kucaklayacağım derken dozu iyi ayarlamalı. Ve unutmamalı karşısındaki rakip devletin kendisi...

Çok hareketli, ekonomik zorlukların tavan yapacağı, sıcak bir yaz başlıyor. Son şans Muharrem İnce. O'nun performansı her şeyi belirleyecek. 

Bir de Ali Koç var. O da başkan olursa var ya...

Analizör