İkiyüzlüyüz ikiyüzlü

İkiyüzlüyüz ikiyüzlü

2 Temmuz 2019 Salı  |   Mentor

Ben bir insanım; “şöyleyim böyleyim, bunu yapmam böyle karakterliyim” falan demeyi sevmem çünkü yaşamın adil olmadığını, zorluklarla dolu olduğunu ve her şeyin insan için olduğunu bilirim ama kendime dair sözünü verebileceğim tek şey iyi insan olmak için gayret ettiğimdir. 

Mümkün olduğunca dogmatik ve ideolojik yobazlıklardan kaçınırım, Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede askeri vesayeti yenen, iktidarı geniş kitlelere yayan insandır derken nepotizmin, hemşehriciliğin ve partizanlığın etkisinde kalıp halkla bağının koptuğunu söylerim. CHP'nin statükocu ötekileştiren kireçlenmiş yapısını eleştirirken Ekrem İmamoğlu'nun herkesi kucaklayan ötekileştirmeyen tavrının, sert ideolojik yobazlığa set çeken yaklaşımının ülke için umut olarak gördüğümü ifade ederim. 

Yani ikiyüzlülükten kaçınırım, bunu Fenerbahçe için de yapmaya çalışırım, elbette gönlüm Fenerbahçe'de olduğu için olayları Fenerbahçe açısından görürüm, taraftarlığın adı üstünde olduğunu bilir tarafsızım falan diye ikiyüzlülük etmem ama adil olmaya gayret ederim. Volkan'ın terbiyesizliklerine, Jailson'un tokadına sahip çıkmam. Galatasaray'ın KAP'ta en şeffaf mali tabloları yayınladığını (kesinlikle Fenerbahçe ve Beşiktaş'dan daha şeffaf ve daha fazla detay içeriyor) çekinmeden yazarım ama dernek kısmı en karanlık kulüp olduğunu da söylerim. 

Biraz uzun bir giriş oldu ama ülkede ikiyüzlü çok, mesela Ergenekon, Balyoz adalet diye ortalığı ayağa kaldıran ikiyüzlü aydın müsvetteleri Fetö’nün özel yetkili mahkemelerinin tek masum mağduru Fenerbahçe için ağzını açmayacak kadar ikiyüzlü olabilir ve bundan utanmaz. O kadar ikiyüzlüdür ki gazetesini Fenerbahçe'ye gelecek diye “Emre Fetöcü” diye böğürmek için kullanır ama yurt dışında kaçak yaşayanları yok sayar, Fenerbahçe'nin zararı tazmin edilsin diyemez. 

İkiyüzlülüğün mazereti çoktur, ikiyüzlülüğün vicdanı ve yüreği olmaz; savcısı, hakimi, polisi, yargıtay hakimi mahkum olmuş bir dava için "ama tapeleri reddetmediler" diyecek kadar yalancı ve derindir ikiyüzlülüğümüz. 

Fenerbahçe'nin ikiyüzlüsü yok mu? Olmaz olur mu 20 yıl diktatörlük yönetiminde yaşayan her kurumda ikiyüzlülük salgın hastalık haline gelir, camiayı çürütür. 

Efendim tercümanı kovmuşmuş da, şoföre kıyılır mıymış da cartmış da curtmuş. 

Bunu söyleyen kifayet eksikliğinden muzdarip insanlar nisanda şampiyon olmuş hoca kovulurken sessiz kalmış insanlar. Yahu tamam anladık ilke yok da insanda biraz öz saygı olur. 

Fenerbahçe asalağı, Fenerbahçe patentli yıllardır bu kulübün kanından beslenmiş QTM aslaklarına ne demeli? Efendim şoför kovulur muymuş, tercüman kovulur muymuş, ne yapalım kovmayalım da size içeriden haber mi üfürsünler? Öyle değil diyorsanız Fenerbahçe'yi nisanda şampiyon yapan hoca kovulurken bırakın eleştirmeyi "aman efendim tesislere kadın attı" diye evleneceği insana ettiğiniz hakaretlerle tercüman aşkınız arasındaki çifte standardı açıklayın. 

Bu konuda fikrim net; Fenerbahçe'de eskiye ait her şey çürümüş, kokuşmuş, kötü ve liyakattan uzaktır. Bir kişi bile kalmamalı, hatta mükünse kulüp binası yıkılmalıdır. O kadar büyük yıkım, Fenerbahçe markasına o kadar büyük ihanet vardır. 

Fenerbahçe taraftarı da mavi tik verdiği Fenerbahçe düşmanı muhabirleri değiştirmelidir. Zaten söyledikleri hiçbir şey doğru değildir.