'İfşa' ve futboldaki leke

'İfşa' ve futboldaki leke

22 Kasım 2019 Cuma  |   Mentor

Toygun Atilla "İfşa" isimli bir kitap yazmış; konu Fetö, Yeni Şafak da yazarın futbol konusundaki tespitlerini haberleştirmiş ve yazara göre ; 

“Aslında sadece futbol değil, basketbol ve diğer yan branşlarda da örgütün ağırlığı çok fazla. Neredeyse her biri ayrı bir kitap konusu..” 

İddialar ilginç, Fenerbahçeliler'in ismini duyunca tüylerinin diken diken olduğu Hakem Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır olayların merkezinde. 

MİT'den TFF'ye gönderilen raporda dönemin 9 MHK üyesinden 5'inin Fetö bağlantısı olduğu belirtiliyormuş.. 

Hüseyin Göçek ve Cüneyt Çakır'ın Fetö bağlantılı hakemlerin ihracını engellemeye çalıştığı iddiaları var. 

Milli takım hocasının seçilmesinden kimin yıldız olacağına kadar Fetö'nün planladığına dair iddialar var.  

İddialar doğru mu bilmiyorum ama bildiğim 2 şey var. 

1- Futboldaki Fetö yapılanması titizlikle araştırılmadı. 

2- Fetö Fenerbahçe'ye düşman. 

Ayrıca Ahmet Altan'ın eski damadı, Aspor, TRT gibi geçmişte Fetö'ye maruz kalmış kurumlar ve kişiler akla, mantığa sığmayacak şekilde sistemli  ve planlı olarak Fenerbahçe'ye saldırıyor. 

Ben bir Fenerbahçeli olarak Fetö'nün sistemli, planlı ve organize olarak futbolda sonuçları belirlediğine inanıyorum. 

İnanmak için geçerli nedenlerim var, bu kadar yayılmış ve devleti ele geçirmiş ve ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na darbe yapacak güce erişmiş, masum sivilleri sokakta kurşuna dizen örgütlü bir gücün Hakan Şükür'ü desteklemediğine inanmak oldukça zor. 

Belki de yanılıyorumdur ama Fenerbahçe'ye düzenli ve sistemli saldırılar devam ediyor. Fenerbahçe'nin kazandığı maçları yöneten hakemler hemen cezalandırılırken, yenildiği maçların hakemleri ödüllendiriliyor. MHK başkanı medyada Fenerbahçe'ye karşı tarafsızlığına ve bağımsızlığına leke düşürecek şekilde taraf oluyor. 

Üstüne "gazeteci" etiketi yapıştırmış insanlar gazetecilik ahlakından uzak, sistemli ve planlı bir şekilde Fenerbahçe'ye saldırıyor.

Aynı kanalda Fetö sahtekarlıkları "devletin resmi belgesi" diye halka yalan söyleniyor. Aynı medya grubu Fetö'nün kiralık Goebbels'i Nazlı Ilıcak'ı aklamaya çalışıyor. "Fetö Goebbels" ekibinin üyesi Ahmet Altan'ın eski damadı sosyal medyada Fenerbahçe'ye küfürler ediyor. 

Bilmiyorum tesadüf olmak için çok fazla görünüyor olaylar. 

Futbolumuzun Fetö lekesi ile kirlendiğini ve temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum eğer temizlenmezse bu leke sonsuza kadar futbolumuzu kirletecek.