İdaam isteriizzz!

İdaam isteriizzz!

8 Ağustos 2016 Pazartesi  |   Köşe Yazıları

Haydi diyelim ki Osmanlıcılık aldı yürüdü, padişah dizilerinde evlat katli göre göre toplum, tarihine hayran kaldı ve cellatları geri ister...Peki sen sen değil misin bir tane karınca incitmemiş Menderes'e ağıtlar yakan, onu anıtlaştıran, onu darağacında sallayanları lanetleyen, yerden yere vuran.

Sen değil misin, tam ters taraftan 3 fidanı sallayanları cehennemlik ilan edip, her fırsatta idamı eleştiren!

Sen değil misin, asmayıp da beslesek mi diyenlerin bir sağdan bir soldan diye 18 yaşına gelmemiş çocuğun yaşını büyütüp  asanlara  lanetler yağdıran ve 12 Eylülcüleri  sürüm sürüm süründüren!

Peki Eyyy Bahçeli, sen değil miydin idam cezasını kaldıran karara imza atan hükümetin bir parçası! APO'yu affının vicdan yarası mı içinde dinmeyen sızı?

Ya sen Kılıçdaroğlu...Öyle komiksin ki...Komiksin. Evet.

Yahu un ufak olan partini daha da ezdirmek ve kendine yuhalatmak için gittiğin mitingde hiçbir önlem almadın mı; ''Hadi yuhalarlarsa tamam ama bakın idam isteriz derlerse buna çanak yutmayın'' filan gibi...Halk bağırdı idam diye, Cumhurbaşkanı da topu çevirdi senin kucağına koyuverdi...Hadi oyna bakalım.

Demokrasiperver güruhlarımızın idam çığlıklarına söyleyecek tek bir laf bulamadın mı? Fransız İhtilalinin giyotinini anlatamazsın ama bari sadece Menderes'i anlatsan belki susturur muydun yığınları ve top sana gelmeden savuşturur muydun konuyu? 

Sen ne solsun ne demokrat ne aydın ne de ilerici. Ha kusura bakma bence zekan da yetersiz!

Sen bitmişsin Kılıçdaroğlu. Adın Kemal'i de geri aldık ha bilesin. Bundan sonra yalın Kılıçsın!

Hiçbiriniz çıkıp diyemiyecek misiniz; '' Eyyy millet, gördünüz bu ülkede hukuku...Balyoz'du, Ergenekon'du yüzlerce insanı suçsuz yatırdık ve belki de asmıştık onları, idam olsa bu ülkede...Yarın sizi de asar bu ülke ve pardon der sonra'' diyemiyecek misiniz?

Bu ülkede asılanların çoğu pardonluk! Nazım Hikmet'i bile asardık da kaçtı gitti de 50 yıl sonra ancak anladık değerini...
Siyasetçi toplumun önündedir! Yol gösterir, uyarır! Toplum tanklar altında ezilmiş kızgın, bunu yapanları asmak isteyebilir...Ama hiçbiriniz çıkıp; "Eyy millet, idam gelse de bu darbecileri asamayız  çünkü hukuk geriye işlemez'' diyemiyecek misiniz?

Bu ülkede en iyi siyasetçi bilir idam gelirse ilk önce kimin asılacağını!

Kefen giyip yola çıkanlar, bunu şaka sanan binlerce insanı uyarmak ve eğitmek  için daha fazla gecikmemelidir. Biraz da eğitin artık şu toplumu!

Kendinizi de!