Hürriyet'te 'satılık haber'

Hürriyet'te 'satılık haber'

20 Nisan 2020 Pazartesi  |   Günlük

Can Yayınları'nın sahibi Can Öz, Hürriyet gazetesinde para karşılığı röportaj yayınlanmasıyla ilgili olarak bir reklam ajansı kanalıyla kendisine gönderilen elektronik postayı Twitter hesabından paylaştı.

Öz, "Hürriyet gazetesinde 'Türkiye'nin en iyi işverenleri' arasında anılmak için parayla satılan röportaj tarifesi. Buna para veren ne olsun. Üstelik 'Bu bir ilandır' ibaresi de olmayacakmış. Pes" diye yazdı. Öz, mesajın kendisine reelsektor.com.tr adlı ajans kanalıyla geldiğini belirterek, "Gazeteler, bu taşeron ajansların 'ilan, advertorial ibaresi yer almayacaktır' gibi sözlerle ilan toplamasına karşı kayıtsız davranamazlar" dedi.

Öz'e gönderilen mesaj şöyle:

"Hürriyet ana gazetede 30 Nisan Perşembe günü ekonomi sayfaları sonrası yer alan Türkiye baskısı sayfalarda 'Türkiye'in En İyi İşverenleri' incelemesi yayımlanacaktır.

Teknoloji ivmesiyle rekabet dinamikleri değişse de kurumsal düzlemde "insan" faktörü önemini her geçen gün artırıyor. Bu noktada sadece doğru yetenekleri istihdam etmeyi başaran değil; nitelikli istihdamı doğru yöneten ve ortaya koyduğu kurumsal kültürle çalışan mutluluğunu tahsis edip "tercih edilen" bir firmaya dönüşebilen işverenler kazanıyor.

Bu çalışmamızda, en iyi işveren olabilme teması çerçevesinde özel röportajlara yer verilirken herhangi bir liste YAYIMLANMAYACAKTIR. Firmaların görünürlükleri, kendi satın alacakları alanlardaki kullanacakları özel haber-röportajlarıyla ve/veya ilanlarıyla söz konusu olabilecektir.

Advertorial katılımınızda editörlerimizin paylaşacakları sorulara vereceğiniz yanıtlara veya göndereceğiniz metne ilgili yetkilinizin görseli ve kurum logonuzla birlikte yer verilecektir. (Advertorial çalışmanızın herhangi bir yerinde 'bu bir ilandır' veya 'advertorial gibi bir ibare BULUNMAYACAKTIR.) Katılımcı şirketlerimize ilan tarifesi üzerinden yüzde 45-yüzde 55 indirim uygulanacaktır. "