Hürriyet'le ilgili iddialar

Hürriyet'le ilgili iddialar

11 Nisan 2018 Çarşamba  |   Günlük

Kamuoyunda büyük yankı yaratan Doğan Medya'nın Demirören Grubu'na satışının ardından özellikle Hürriyet'in geleceği ve yaşanabilecek gelişmeler konusunda ortaya farklı iddialar atılıyor.

Örneğin, Habertürk yazarı Oray Eğin'e göre gazetenin başına Ahmet Hakan'ın geçmesi olasılığı bulunuyor. Eğin'in konuyla ilgili yazısından bir bölüm şöyle:

""Hürriyet'in Yayın Yönetmeni Fikret Bila ne yapacak? Çünkü daha önce Demirören Ailesi tarafından Milliyet'in başına getirilmiş, ancak orada öyle bunalmış, o kadar enerjisi tükenmişti ki kaçarcasına Hürriyet'e kapağı atmıştı. Kontrollü bir tahminde bulunayım: Ahmet Hakan sonunda Hürriyet yayın yönetmeni olabilir."

Türkiye yazarı Cem Küçük ise, Hürriyet'in muhabir-yazar İsmail Küçük'le, CNN Türk'ün ise Şirin Payzın'la ilişkiyi kesebileceğini ileri sürerek şunları yazdı:

"Bu grubun ilk olarak yollarını ayıracağı iki isim de meslektaşlarımız İsmail Saymaz ve Şirin Payzın olacak. Şimdiden hayırlı olsun. İkisiyle de çok kavga etmiş ve polemik yaşamışımdır ama artık bunlar geride kaldı. Her ikisine de yeni hayatlarında başarılar ve mutluluklar diliyorum.

Yeni Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın ateşli bir karşıtı olan İsmail Saymaz'ın 22 Mart devrimi sonrası bu medya grubunda kalması zaten imkânsızdı. Bana çok haksız ithamlarda bulunmuş olsa da kendisinin çalışkan bir muhabir olduğunu teslim ederim. Yine Saymaz gibi tam bir Yeni Türkiye ve Erdoğan karşıtı HDP'li olan Payzın da iyi bir TV spikeriydi. Bu iki meslektaşımız da Sözcü-Halk TV gibi yayın organlarında hayatlarına devam edecektir. Arkalarından tef çalmak ya da küfretmek asla doğru değildir. "

Küçük'ün kendisiyle ilgili iddiasına Twitter hesabından yanıt veren Saymaz, "Son iki yılda beni 735 kez işten attı, 513 kez tutuklattı, 123 kez sürgüne yolladı" dedi.