Hürriyet HGS skandalını manşete taşıdı

Hürriyet HGS skandalını manşete taşıdı

14 Haziran 2018 Perşembe  |   iyi

Son dönemin çok eleştirilen gazetelerinden biri olan Hürriyet, Osman Gazi Köprüsü'nde yaşanan HGS skandalını manşete taşıdı.

Gazete, "Köprüde HGS bilmecesi" başlıklı haberinde şunları yazdı:

"Bayram tatilinin yaklaşmasıyla köprü ve otoyollardaki yoğunluk artarken, Osmangazi Köprüsü'ndeki HGS problemi, sosyal medyada sürücülerin şikayetlerine neden oldu. Sistem arızası gerekçesiyle kendilerinden nakit para ya da kredi kartı istendiğini savunan sürücüler, "HGS olmasına rağmen nakit para isteniyor" tepkisini gösterdi. Sürücülerin son aylarda sık sık yaşandığını iddia ettiği arızayı, ekonomi profesörü Burak Arzova da önceki gün, Twitter'dan, "Osmangazi Köprüsü'nden geçerken HGS'de paran olsa bile nakit almak istiyorlar. Nakit parayı ödemeyince bu sefer icra başlatıyorlar. İcrayı durdurmak için dava açınca bu sefer başka mahkemeden icra gönderiyorlar" mesajıyla paylaştı. Arzova'nın paylaşımına yorum yapan çok sayıda Twitter kullanıcısı, benzer durumu kendilerinin de yaşadığını belirtti... Osmangazi Köprüsü'nün işletmecisi Otoyol AŞ CEO'su Yavuz Batum, "İnsan hatasına izin vermeyen bir sistemimiz var. Yanlış, mesnetsiz, hangi amaçla ortaya atıldığı bilinmeyen bu iddiaların doğru olmadığını video kayıtlarımızla ispatlarız"dedi."

Böylece sıkça eleştirdiğimiz Hürriyet, kamuoyunda tartışılan bir konuyu tarafların görüşünü alarak manşete taşımış ve başarılı bir habercilik yapmış oldu.