Her ölüm acıdır

Her ölüm acıdır

5 Temmuz 2018 Perşembe  |   Serbest Kürsü

Gazete Habertürk...

İlk sayısının, üzerinde neredeyse dumanı tüten sayfalarını heyecanla çevirdiğimiz gün Talimhane'deki o binada çalışan basın emekçilerinden biriydim. O günlerde ben de Habertürk TV'de çalışıyordum.

Sevgili Fatih Altaylı ve arkadaşlarının heyecanını, ilk sayının ilk birinci sayfa manşetini yazan ve ondan sonra yüzlerce manşete imza atan Sevgili Pervin Kaplan'ın emeklerini, Spor Müdürü Sevgili Halil Özer'in ve yoldaşı Sevgili Meriç Müldür'ün "Babıali"nin en iyi spor servislerinden birini kurma çabalarını, Fotoğraf Editörü Sevgili Fatih Sarıbaş'ın olağanüstü dokunuşlarını...

Sayfa sekreterinden foto muhabirine, matbaa çalışanından çaycısına, köşe yazarlarına, adını saymakla bitiremeyeceğim meslektaşlarıma, bir zamanlar yazılı basının en iyi gazetelerinden birini yaptıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Çok iyi işler çıkardılar. Basının "kıdemli"lerine deyim yerindeyse çoğu zaman nal toplattılar.

Ben kendi hesabıma, bir dönem sabahları ilk baktığım, bakmaya değer gördüğüm gazete olarak hatırlayacağım Gazete Habertürk'ü.

Geçen 5-6 yılda ise nereden nerelere geldiği-getirildiği malum. Bu gece son gazeteyi yaptılar meslektaşlarım ve gözyaşları ile ayrıldılar binadan.

Bugün son nüshayı alıp okuyacağız bayilerden.

Ölümü, hepimizin acısıdır. 

Öldürenler, hepimizi üzen menfur bir cinayetin failleridir.

Zafer Arapkirli