Hani verdiğin sözler?

Hani verdiğin sözler?

9 Ocak 2020 Perşembe  |   Mentor

Başkanım lütfen beni dinle, yolun yol değil; maalesef "Harvardlı Aziz" olma yolunda hızla ilerliyorsun ve ikisi arasında hiçbir fark yok çünkü Fenerbahçe paylaştıkça çoğalan sevgiye ve başarıya dayanır, diktatörlük Fenerbahçe'yi tüketir. 

Daha önce yazdım tekrar yazayım, adına "harcama limiti" denen uygulama Galatasaray şampiyon olsun diye yazılmış, onları tebrik ediyorum işlerini kıvırmışlar. Peki sen neredeydin be başkanım? Galatasaray her yıl şampiyon olsun diye yazılan bir talimata niye karşı çıkmadın? Karşı çıktın kimse tınmadıysa neden taraftarınla paylaşmadın?

TR Libor diye bir saçmalık uydurmuşlar-tüm giderler enflasyona endekslenirken üstelik geçmiş yıl finansman gideri belli iken bir tek bu endekslenmemiş-Fenerbahçe'ye vurduğu darbe fazladan 300 milyon TL. 

Teşekkür ediyoruz, sen cebinden 50 milyon dolar verdin, taraftar 150 milyon TL verdi ama TFF "Harcama limitine diğer gelirler dikkate alınmayacak" derken neredeydin be Başkanım? UEFA FFP bile bağışları gelir olarak dikkate alırken bu paraların harcama limitinde dikkate alınmaması açık tezgah değilse nedir? 

Ya başarı performansı hesaplanırken alınan son 3 sezona ne demeli Galatasaray kazansın diye konulmuş bir kural tüm sezonlar niye alınmıyor çünkü açık ara Fenerbahçe önde? Niye bunlara karşı çıkmadın Başkanım? 

Yönetiminde bu işi dünya çapında yapan adamlar var, böyle hatalar yapmazlar. Burhan Karaçam onları "harcama limiti" diye yazar ama sanırım onlara kimse sormadı, seni beklediler. Senin de vaktin yetmedi, talimat Fenerbahçe'nin sırtına hançer gibi saplandı. Comolli'nin açıklamaları da bu noktayı teyit ediyor. 

Sahi Başkanım bize şeffaflık söz vermiştin, nerede #FenerOl paraları? 

Harcadın mı? Harcadıysan nereye harcadın? Bunca sıkıntı varken neden AŞ'de sermaye avansı olarak koyup bedelli yapmadan veya yapmaya hazırlanmadan harcadın? 

Sahi sen Fenerbahçe ile ilgileniyor musun uzaktan kumandalı Fetö hesapları Halka Açık Bir Şirket olan olan Fenerbahçe Sportif AŞ. hakkında (Sermaye Piyasası Kanunundan aynen alıyorum Madde 107 ikinci fıkra)  

"Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar." 

Kaç kişi hakkında suç duyurusunda bulundu Fenerbahçe? Bulunmadıysa neden? 

Oysa yönetiminizde yer alan Fethi Pekin dünyaca ünlü bir hukukçudur ve bu adamları suya götürür susuz getirir ama sanırım onun da yetkisi yok. 

Ne diyelim Başkanım, ocağına düştük çünkü bu kulüp 20 yıl boyunca tüketildi, sana kızmıyorum ama bizi senin parana muhtaç edenlere nefretim sonsuz. Onlar Fenerbahçe'nin gelmiş geçmiş en büyük düşmanlarıdır. 

Ortadan konuşmayı sevmem, açık konuşurum, sonucunda yanlış çıkarsa yaşayacağım mahçubiyete razı olurum: Fenerbahçe Ersun Yanal ile şampiyon olamaz. 

İlk geldiğinde kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, risk almaktan kaçınmayan Ersun Yanal ikinci geldiğinde değişmiş, risk almıyor, hantal ve hesapçı olmuş. 

Herkes Rami'ye küfrediyor, kaç maç oynadı ki? Ben söyleyeyim, sadece 45 dakika oynamış, onun o maçta yaptığı hataları Serdar, Sadık, Emre, Gustavo, Isla her maç yapıyor. Niye Rami sadece 45 dakika oynuyor çünkü Comolli aldı. Ferdi, Jaja, Murat, Zajc falan oynamasın, maazallah Comolli'ye övgüler çıkar. 

Jaja'ya taktın mahçup etti, Ferdi'ye taktın mahçup etti, Zajc'a taktın mahçup etti ama sakatlandı. Rami niye farklı olsun ki?

Sana güvenmiyorum ama Fenerbahçe'yi çok seviyorum umarım ben yanılırım. Sezon başında kovulmalıydın ama Fenerbahçe'de öyle bir bir liderlik yok.