Hangi Ali Koç?

Hangi Ali Koç?

25 Kasım 2018 Pazar  |   Mentor

Dün akşam Fenerbahçe tarihinin en kötü günlerinden biriydi, yenilgi falan umurumda değil, ben Fenerbahçe'yi hiç bu kadar çaresiz ve çözümsüz görmemiştim, utandım çok utandım.

Skertel ve Harun dışında tam bir beceriksizler ordusu, bırak Fenerbahçe forması giymeyi kenarda top toplamayı hak etmeyen adamlar, ben sıradan bir Fenerbahçeli'nin aksine futbol ve futbolcu uzmanı değilim ama insanım ve insanları da iyi tanıyorum. Fenerbahçeli futbolcuların iyi veya kötü futbolcu olup olmadıklarını bilemem ama şahsiyet sorunları olduğunu görebiliyorum.

Bir meslek sadece para kazanmak için yapılan bir uğraş değildir, insanın kendini ifade ettiği ailesinden sonra yaşamında en büyük yeri kaplayan ve özsaygı kazandığı, kişiliğini ifade ettiği yerdir. Sadece para kazanmak için yaparsanız dün akşamki Fenerbahçeli futbolcular gibi olursunuz, zengin ama zavallı, saygı duyulmayan, güvenilmeyen, inanılmayan, değer verilemeyen.

Kusura bakmasınlar, rakipteki meslektaşları kendini yerden yere atarken sahada onları paçavra gibi yerden yere savuran bir rakip varken ona cevap verecek hırsı olmayan adamın parası olabilir ama çok ciddi bir kişilik sorunu olduğu çok açıktır.

İlk yarı takımı sahada çaresizken ikinci yarıya aynı kadro ile çıkan bir hocadan da geleceğe dair bir beklenti olamaz.

Ama tüm bunların sorumlusu Sayın Ali Koç, hala ona güveniyorum ama güvenimin içeriği değişti. Ben ona zengin olduğu için değil, çağdaş olduğu için güvenmiştim, şampiyonluk falan da hiç beklemedim ancak reform vaadi ile geldiği yerde mevcudun gerisine düşüren hatalar yaptı.

Şimdi eskiden Fenerbahçeliliği için, gönlünde sarı lacivert olduğu için Fenerbahçe'ye yaptığı hizmetler, verdiği paralar artık hizmet değil görev oldu. Biz sana sevgimizi, güvenimizi, dostluğumuzu her şeyimiz verdik, sen sadece para vererek bu sorumluluğu yerine getiremezsin, artık gerekirse 1 milyar dolar verip kulüpte yatmak zorundasın çünkü söz verdin.

Ha bunu yapmak zorunda değilsin, bırakıp gidebilirsin ama o zaman sadece Vehbi Koç'un torunu Ali Koç olarak kalırsın asla Ali Koç olamazsın.

2 milyar Fenerbahçeli'ye karşı borcun bu.

Yok, yanlış bir şey yazmadımi hatta 2 milyon civarı uzaylı Fenerbahçeli olduğunu NASA'da çalışan bir arkadaşımdan duydum! Nasıl olsa ölçen, sayan yok en çok kim söylerse yediriyor. Aslında bu komedi de Türk futbolunun içinde bulunduğu durumu net olarak özetliyor, yalan, hile, düzenbazlık hepsi var.

Şaka bir yana, geçmişin görünmez elleri bir bir düşüp gerçekler ortaya çıkarken çaresizlik taraftar sayısında bir çok yeni manipülasyona gebe gibi görünüyor.