Sinem Kaymakçı'nın yazılarına son verildi

Sinem Kaymakçı'nın yazılarına son verildi

30 Aralık 2019 Pazartesi  |   Kötü

HaberTürk yazarı Sinem Kaymakçı, gazetenin Yeni İstanbul Havalaanı ve Marmaray'ın engelli dostu olduğunu göstermek amacıyla video çekimi yapması önerisini "siyasi" bularak reddetmesi üzerine yazılarına son verildiğini, eski yazılarının da kaldırıldığını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

"29 Mart Habertürk internet sitesinde yazmaya başladım. Kendim geçirdiğim bir trafik kazası sonucu engelli kaldım. Engelliler konusunda da yazılarım oldu 

Habertürk yönetimi benden Yeni Havalimanı ve Marmaray'ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda figüran olmamı istedi. 

Tekerlekli sandalye ile dolaştırıp reklam amaçlı video çekimi . 

Ben de sokaklarda engelli sorunları had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadım ve yönetime ifade ettim. 

Bunun üzerine dün yazılarıma son verildiği bilgisi ulaştı. Bugün sayfadan yazılarıma bakmak istediğimde yazılarımın kaldırıldığını görmem en büyük hayal kırıklığı oldu 

Şu an son derece şaşkın ve çok üzgünüm. Bu yaşananları kamuoyunun bilme hakkı var diye düşündüm. En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm:( "