Habertürk mağdurları

Habertürk mağdurları

6 Temmuz 2018 Cuma  |   Günlük

Gazetenin kapanmasının ardından tenkisat kurbanı olan isimler de belli oldu.

Habertürk Haber Merkezi'nden ses getiren yaşam hikayelerine imza atan Ümran Avcı, başarılı polis muhabiri Müslim Sarıyar, yurt haberler editörleri Murat Ataş ve Dündar Kale, adliye muhabirleri Hayati Arıgan ile Veli Sarıboğa, foto muhabirleri Sinan Bilgenoğlu, Akıncan Adaban, yurt haber muhabirleri Mehmet Kayahan, Soner Özcan, editör İrem Koca ve gündem yaratan havacılık haberlerini imza atan Gökhan Artan'la yollar ayrıldı.

Gazetenin Yazı İşleri servisinde görev yapan tüm editörlerle yollar ayrıldı. Magazin servisinden ise Mehmet Çalışkan ve Bülent İpek dışındaki çalışanların görevine son verildiği Medyaradar'a gelen duyumlar arasında. Ayrıca Türkiye'nin sayılı eğitim muhabirlerinden Pervin Kaplan da tenkisat sonucu kurumla ilişkisini kesen isimlerden biri oldu.

Ankara büroda da foto muhabirleri Ümit Turpçu ve Arif Akdoğan ile editör Merdan Kaçar'ın işine son verildi.

Muhabirler Volkan Yanardağ, Aykut Yılmaz, Rıdvan Tezel, Bahar Yurdakul ve Düzgün Karadaş'ın da kurumla ilişkileri kesildi.

Ciner Grubu'na bağlı yayın yapan Habertürk Gazetesi son dönemde yaşadığı ekonomik zorluklar ve kur fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle yayın hayatını devam ettirmekte zorluk yaşamış ve dijital bir dönüşüm içine girme kararı almıştı.

(Medyaradar)