Gülden Aydın'ın cenazesi bugün

Gülden Aydın'ın cenazesi bugün

20 Mart 2019 Çarşamba  |   Günlük

Salı günü kanser nedeniyle hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi 'uzman muhabiri' Gülden Aydın bugün toprağa verilecek. 

Aydın kısa süren Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğinden sonra medya dünyasına adım atmıştı. 1994 yılından itibaren Hürriyet Gazetesi'nde görev yapmaya başlayan Aydın, 2002-2004 yılları arasında Akşam gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptıktan sonra döndüğü Hürriyet’te uzman muhabirlik yapıyordu. 

"Hayatımın önceliği haber" diyen Aydın, "Kadın ve çocuğa karşı şiddet, istismar ve tecavüz, Güneydoğu, sınır ötesi" haberlerini özel ilgi alanında görüyordu. 

Hürriyet vefat haberini, "Güldenimizi kaybettik... Gazetecilik yılmaz bir neferini, biz canımız, kıdemli muhabirimiz Gülden Aydın’ı kaybettik. Üzgünüz" diye duyurdu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi olan Aydın çok sayıda ödülün sahibiydi.

Aydın için 20 Mart Çarşamba günü (bugün) önce Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde tören yapılacak, ardından cenaze Beşiktaş'taki Cemevi'ne götürülecek ve Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verilecek.

Özgeçmişi

1958 yılında Sivas’ta doğdu.  Erzurum Nenehatun Öğretmen Okulu’ndan sonra İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 1988 yılında 2000’ e Doğru Dergisi’nde başladı. 1991- 1994 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaptı. 2002-2004 yılları arasında Akşam Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürlüğünü üstlendi. 2004’ten bu yana Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yapıyordu. 1994-2005,2010 ve 2014 yıllarında Haber Dalında TGC Gazetecilik Başarı Ödülleri sahibiydi. ‘Yeryüzü Yanılgısı’ adlı bir şiir kitabı yayınlandı. 

(Medyaradar, Medya Günlüğü)