Goebbels'in 'bip'leri...

Goebbels'in 'bip'leri...

19 Temmuz 2019 Cuma  |   Mentor

Turkcell BİPSpor uygulamasının ve ne yaptığının bir Fenerbahçeli olarak benim için zerre önemi yok çünkü Fenerbahçe düşmanı çok olan büyük bir kulüp. Büyük bir camia, devletin tüm olanaklarını, üstelik hile ile kullanan Fetö'ye bile başkaldırabilecek ve onu durdurabilecek güce sahip bu nedenle  nasıl bir sonuç alacağını düşmanları değil kendisi belirler. Bu yönetim politikasından daha çok taraftar organizasyonu ve etkisi ile ilgilidir. Fenerbahçe taraftarı organize olmadığı zaman dünyanın en iyi başkanı ve yönetimi hatta çuvalla para bile başarı getirmez. 

Yani demem o ki, Fenerbahçe'ye, Turkcell BİPSpor'da kümelenmiş 3 Temmuz’da Fetö ile fikir kardeşliği yapmış, bir grup gazeteci görünümlü Goebbels çırağı zarar veremez, ancak bu yapılanları ve medyanın geldiği hali anlatmak bir vatandaşlık sorumluluğudur. 

Artık Galatasaray lehine bir propaganda makinesine dönüştüğü saklanamaz şekilde ortaya çıkan Turkcell BİPSpor uygulaması gizlemeye gerek duymadan açık açık bunu yapıyor. 

Daha önce Fenerbahçe Başkanı’na “geri zekâlı”, Fenerbahçe taraftarına “Obradoviç'in muzu...” diyerek büyük gazetecilik! yapan bu insanlar Fenerbahçe'nin Vedat Muriqi'yi transferi sonucu çılgına dönmüşler ve Fenerbahçe lehine-güya-medya desteği ve resmi destek iması yapıyorlar, o kadar büyük gazetecilik ki bu ne isim ne de başka bilgi var, çamur at izi kalsın, Goebbels gazeteciliği bu. 

Goebbels'in çırağı olmayan gazetecilik yapan biri 30 milyon insanın başkanına “geri zekâlı” diyerek hakaret etmez, 30 milyon insana ahlak ve edebe aykırı olarak muz metaforu ile küfür etmez, isimsiz anonim hikayeler uydurarak algı oluşturmaz. Üstelik bu algıyı oluşturan kişi Emre Akbaba transferi için "Fenerbahçe'ye büyük çalım" deyip TFF Üyesi Ali Dürüst'ün transfer görüşmesinde bulunmasını yok sayıyorsa artık taraf olduğunun ve Turkcell BİPSpor'un Fenerbahçe'ye hakaret ve küfür dışında amacı olmadığının ispata ihtiyacı yok. 

Goebbels diyor ki; “Halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır”, işte yapılan tam olarak budur. 

Neden böyle bir yönteme başvurdukları da çok açık. Geçen sezon Galatasaray'ın şampiyonluğu iktidara seçim başarısı getirmedi, ilişki olduğunu sanmıyorum, hem de hiç sanmıyorum ama en azından pozitif katkısı olmadığı da kesin. 

Ayrıca kolay şampiyonluk için uydurulan Başakşehir hikayesi iktidarın husumetinden korkmalarına neden oluyor. Dolayısıyla yeni sezonda desteklenen Fenerbahçe imajı yaratıp bundan yeni bir kolay şampiyonluk çıkarmayı amaçlıyorlar. Yeni sezon için algı oluşturmaya şimdiden başladılar bile. 

“Bipçiler”in ima ettiği kişilerin Sayın Cumhurbaşkanımıza yakın iki kişi olduğunu düşünüyorum. Aslında Fenerbahçe'den çok Galatasaray için iyi şeyler yapan, onları Fenerbahçeli kimliklerine rağmen destekleyen insanlar ve yazılanın doğru olma olasılığı yok çünkü artık iktidarın Fenerbahçe'yi sevmediği, UEFA anlaşma diye diretirken yapılandırmayı yapmaması ve parasını ödediği KEL arazisi için bile kılını kıpırdatmamasından belli ama yeni sezon için algı oluşturup yeni bir Başakşehir metaforu ve kolay şampiyonluk peşindeler. 

Böyle gazetecilik olmaz, böyle insanlık da olmaz , böyle vicdan da olmaz. 

Merkezi Hollanda’da bulunan, ne olduğu, kimin ortak olduğu belli olmayan sanal bir platformun yaptıklarına ve söylediklerine de güvenilmez çünkü ne yaptıkları açık seçik ortada. 

Tüm Fenerbahçeliler'in “Fenerbahçeliler Günü”nü kutluyorum. Fetö’nün himmetine, siyasetin tavassutuna muhtaç olmayan saygınlığı ve gururu taşıyan bir camiaya mensup olmaktan duyduğum gururu her saniye hissediyor ve Fenerbahçeli olmaktan büyük gurur duyuyorum. 

Çok yaşa özgür ve bağımsız Fenerbahçe...