Goebbels yaşıyor-2

Goebbels yaşıyor-2

17 Kasım 2019 Pazar  |   Mentor

Karnından konuşanları sevmem çünkü karnından konuşma bir Goebbels tavrıdır. Kaynağı olmayan bir iddia ortaya atarsın, bir polemik oluşur ve bunun üzerinden bir kaos yaratıp amacına ulaşırsın.  

Obradoviç ve yönetim arasında problem olduğunu söyleyen tezlere de böyle bakıyorum. Obradoviç’i yıpratmak isteyen adam Nando ve Derek gibi Eurolig'in iki flaş transferini yapıp bütçeyi aynı seviyede neden tutsun, mantığı yok.  

Başkan’la Obradoviç arasında problem yok ama yöneticilerle problem var diyenler olabilir, bu da saçma çünkü Obradoviç böyle bir olay olsa oyuncularına bu kadar sinirlenmez ve boş verir. Bu tez hem Başkan’a hem Obradoviç’e hakaret. Ne Obradoviç Başkan’a ulaşmaktan aciz ve böyle bir sebebi performansına yansıtır ne de Başkan böyle bir sorunu yönetme becerisinden yoksun. 

Kadıköy’ün Beyaz Türklerinin yönetimi yıpratıp darbe yapma çabası ve beyhude. 

Olay yazın, isim yazın, yer yazın ya da susun. 

Bir de İsmail Şenol olayı var...

Hep merak etmişimdir; Murat Murathanoğlu ve Murat Didin gibi iki üst düzey yorumcu varken neden resmi yayıncı İsmail Şenol gibi bir çırağı seçti diye, cevabı öğrendik. 

Obradoviç’in küfür etmesini eleştirmiş. Eleştirmekte haklıdır, gazetecidir. 

Her ne kadar küfür ve kötülüğü yaşam biçimi haline getirmiş koç ve teknik direktörlerle karşılaştırılması mümkün olmasa da küfür etmemeliydi ama Obradoviç’in genel davranış biçimi bu değil ve aşırı stresten olan anlık bir durum bu sporun içinde var ama yine de olmasa iyiydi. 

Ancak burada önemli olan İsmail Şenol’un sinsi ve ikiyüzlü tavrı küfür ve rakibe saygısızlığı sistem haline getirmiş bir koç, üstelik anne gibi kutsal bir değere küfür ederken ve hedef taraftarken duymamış gibi yap. Basketbol sahalarında sıkça yaşanan bir tablo nedeniyle Obradoviç’e ahlak dersi ver. 

İkiyüzlülük ve sinsilik çok açık. 

Fenerbahçe basketbola yatırım yapmasa İsmail Şenol ve onlarcası aç kalır. Kimse ülkede basketbol oynandığını bile hatırlamaz ama medyadaki Fenerbahçe düşmanlığı bir sistem olmuş, ekmek yedikleri kabı kirletiyorlar. 

Artık Murat Murathanoğlu ve Murat Didin varken neden İsmail Şenol sorusunun cevabını biliyoruz. 

Ve Fenerbahçe taraftarı bunu unutmaz...