Global Haber'de deprem

Global Haber'de deprem

8 Ekim 2018 Pazartesi  |   Günlük

Yayın hayatına 24 Eylül'de 'merhaba' diyen Global Medya Group A.Ş.'ye ait yeni haber kanalı Haber Global'in Genel Yayın Yönetmenliği görevine Erdoğan Aktaş getirildi.

Birçok usta ismi kadrosunda toplayarak iddialı bir şekilde yayın hayatına giren kanalda patlak veren kriz, Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Bengü Şap'ın ayrılığıyla sonuçlandı.

İstifaların ardından kanal yönetimi, son olarak CNN Türk'te Genel Müdürlük görevinde bulunan Erdoğan Aktaş'a Genel Yayın Yönetmenliği teklifinde bulundu. Aktaş görevi kabul etti.

Krizin nedeni ise, kanal yönetiminin görev şeması yaparak çalışanları Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Alişer Delek'e bağlaması ve  Genel Yayın Yönetmeni Toktaş'un bu duruma itiraz etmesi.

Haber Global'in Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa ederek ayrılan Toktaş iddialarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Alişer Delek benim için istifa sebebi olabilecek bir seviye değil. Aylardır verilen emeğin üstüne çökmek için daha yayına başlamadan kanalın başına gelmeye çalışan "gazeteci"ler de sebep değil. Sebep; CEO ile yönetim üslubundaki anlaşmazlıktır. Birkaç aydır 32 yaşındaki CEO ile yönetim üslubundan kaynaklanan sorunlar yaşıyordum.Ancak kanalı yayına geçirmek için pek çok sorunu sineye çektim."

(Medyaradar)