'Gazeteciliği neden bıraktım...'

'Gazeteciliği neden bıraktım...'

20 Ekim 2019 Pazar  |   Günlük

Sosyal medya, gazeteci Mithat Bereket'i konuşmaya devam ederken, Bereket mesleğinden neden ayrılmak zorunda kaldığını açıkladı.

Barış Pınarı Harekatı’nı sıcak bölgede takip eden gazeteciler, sosyal medyada çokça konuşulmuştu. 

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın, sıcak bölgeden paylaştığı fotoğrafta; aksesuarlarıyla ve askeri kamuflajlı pantolon giymesi tartışma yaratmıştı. 

Yine, hükümete yakın A Haber Yurt Haber Müdürü Kerim Ulak'ın sınırdan yaptığı yayın sosyal medyada gündem olmuştu. Ulak'ın başında miğfer ve yere çömelerek yayın yaptığı anlarda TRT muhabirinin rahat bir şekilde ayakta yayın yapması akıllarda soru işaretlerine neden olmuştu. 

Tartışmalar sürerken, sosyal medyaya bir video düşmüş ve o video bir anda gündeme oturmuştu. 

Söz konusu videoda, gazeteci Bereket'in, bir savaş bölgesindeki anları paylaşılmıştı. Görüntülerde, kafasına silah doğrultulan Bereket Kalaşnikof'a rağmen gazeteci olduğunu söylüyordu.

Bereket, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bir yandan kendisini konuşanlara teşekkür ederken, diğer yandan da mesleğinden neden ayrılmak zorunda kaldığını aktardı. 

Rahatsızlığı olduğunu ifade eden Bereket, "Yürüme, denge ve konuşma problemleri beni sizlerden ayırdı" dedi ve şunları yazdı:

"Hepinize Merhaba,sizlere geri dönüp bir şeyler karalamak için 3-4 gün durup duygu ve düşüncelerimin 'demlenmesi' için bekledim... Heyhat, iyi ki de beklemişim, bu süre zarfında,yaklaşık 500 bin küsur kere 'TT' olmuşum. Tanıdık, tanımadık herkese sonsuz teşekkürler..." derken, "Evet... Bir süredir rahatsızlığımdan dolayı sizlerle birlikte olamadım. Yürüme, denge ve konuşma problemleri beni sizlerden ayırdı. Sonuçta ölmedim ama, dostlarımın, akrabalarımın ve özellikle de kardeşimin sayesinde ayakta kalmayı başardım..." 

(Medyaradar)