Gazeteci Demirağ'a sopalı saldırı

Gazeteci Demirağ'a sopalı saldırı

11 Mayıs 2019 Cumartesi  |   Günlük

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, Cuma gecesi evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Yakalanan saldırganlar kısa sürede serbest bırakıldı.

Yeniçağ'ın "Alçak saldırı" başlığıyla verdiği habere göre, Demirağ, Türkiyem TV'de sunduğu Yeniçağ’da Meydan programının ardından evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Demirağ, gazetenin bir diğer yazarı Murat Ağırel ile yaptığı program sonrasında evine girmek üzereyken arkasından gelen yaklaşık 5-6 kişilik grup sopalarla saldırdı. Demirağ'ın başına ve yüzüne sopalarla vuran saldırganlar, kullandıkları Doblo model araçla olay yerinden kaçtı. Saldırının ardından yapılan incelemede araca ait plakanın çalıntı olduğu ortaya çıktı. Demirağ, uğradığı saldırı sonrasında ailesi tarafından GATA'ya kaldırıldı.

6 saldırgan bırakıldı

Yeniçağ'ın haberine göre, olay sonrası polis inceleme başlatan polis ekipleri tarafından tanık ifadeleri ve kamera kayıtlarının incelenmesi sonrası olayı gerçekleştirdiği belirlenen 6 kişiden önce A.A. ve N.İ.  yakalandı. Ekipler, çalışmalarının neticesinde F.Ç, A.D, O.Ç ve E.Y isimli 4 kişiyi de yakaladı.

Ancak bu kişiler savcılık tarafından serbest bırakıldı. “Trafikte takıştık, o yüzden dövdük” iddiasında bulunan saldırganlar sopalarla dövülen Demirağ'ın “hayati tehlikesi olmadığı” gerekçesiyle serbest bırakıldı.