FOX TV, İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanı

FOX TV, İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanı

19 Ekim 2017 Perşembe  |   Günlük

Yine Cumhurbaşkanı, yine bir medya mensubu, yine bir "BEDEL ÖDETME" açıklaması.

FOX TV sabah haberleri kuşağının sunucusu İsmail Küçükkaya, hükümetin bir mensubunun, Aile Sosyal Politikalar Bakanı'nın "... eşinin de ByLock kullanıcıları arasında bulunduğu ve Sayın Bakan'ın da bu yüzden eşinden boşanacağı" iddiasını dile getirdi.

Sonra bu iddia yalanlanınca da (sadece) "Boşanma iddiaları için" özür diledi. Fakat, Bylock iddiaları kısmı için, "Haberin Arkasındayım. Takipteyim" dedi. Küçükkaya'nın "elinde belge olmadan ve bu belgeyi izleyicilerine göstermeden, "Bana bir liste gösterdiler" demekle yetinmesi ve böyle bir iddiayı bu kadar kuvvetle dillendirmesi bence hata. Sonuçta, o belgeyi çıkarıp gösterene ya da bu iddia kanıtlanana dek, köşeye sıkışmış oldu.

Çünkü, İsmail bir yorumcu değil bir haber kuşağı sunucusu. Yoruma "kaçmasına" izin verilebilir ama bir köşe yazarından farklı olarak esas işi "Haber-Doğru haber-tartışmasız gölgesiz haber"dir. Bence mesleki açıdan bir "BEDEL" ödemiş oldu. Allah kimseyi o duruma düşürmesin.
Cumhurbaşkanı da, hemen devreye girip bir soru üzerine şu lafları etmiş:

"Çok terbiyesizce, ahlaksızca, adice bir iftira..... Terbiyeden yoksun olan söyleyeni yazanı, sufle edeni her kimse, bunun hukuki BEDELİNİ

ÖDEMEK durumundadır. Benim bayan bakanıma ahlaksızca adice yakıştırma yapamazsınız.."

İçindeki hakaretamiz ifadeleri bir yana koyalım.

Bir Cumhurbaşkanı, bağımsız yargıyı by-pass edip nasıl "Bedel ödetebiliyor" onu anlamak mümkün değil. En fazla "Yargıya intikal ettireceğiz" diyebilir. Kişisel hasmı gibi bir ifade nasıl kullanabilir?

Bu, Küçükkaya üzerinden bütün medyaya "parmak sallamak"tır. Bizim hoşumuza gitmeyen bir haber yapar bir iddia dillendirirseniz "BEDEL ÖDETİRİZ" demektir.

Basın ve ifade özgürlüğü konusunda zaten dünya liginin dibine düşmüş bir ülke için hiç de iyi işaretler değildir.

Zafer Arapkirli