FOX muhabirine 'azar'

FOX muhabirine 'azar'

21 Eylül 2019 Cumartesi  |   Günlük

ABD'ye hareket etmeden önce düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de güvenli bölge konusunda "Sınır boylarında hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette" dedi. Erdoğan Tank-Palet Fabrikası ile ilgili soru soran Fox TV muhabirini de kurumu üzerinden sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan Fox TV için "Önce Fox'un yayın politikasını değiştirmesi lazım" dedi. 

FOX TV muhabirinin Tank-Palet Fabrikasının devredilmesi ile ilgili soruyan sert yanıt veren Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. 

Erdoğan şunları söyledi: 

"FOX TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun. Kılıçdaroğlu hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var önce bunu öğreneceksiniz. Müddei iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Kılıçdaroğlu önce Arifiye satılmış mıdır satılmamış mıdır bunu ortaya çıkarması lazım. Burası kiraya verilmiştir. Biz bir işi yaptığımızda ülkemiz bundan ne kazanır buna bakarak yaparız. Ne işçi ne de memur çıkarılmıştır. Fakat Bay Kemal hayatını bu tarz yalanlar üstüne kurduğu için bana ne getirir diye düşünüyor. Bu zat belediyelerden kimse çıkarılmayacak çıkarılırsa bunlar bana gelsin demedi mi? Bütün belediyelerde işçiler kapıya konuyor. Ne oldu? Bunlarla ilgili FOX bir haber yapıyor mu? FOX, işçi emekçi arkadaşlarımızın yanında duruyor mu? Önce yayın politikasını bir kez FOX'un değiştirmesi lazım. Partimin sözcüsü Kılıçdaroğlu'na gereken cevabı verdi. Ama hiç aynı yerde tökezleyip duruyor."

(Cumhuriyet)