Fırat Aydınus'un 3 'hata'sı

Fırat Aydınus'un 3 'hata'sı

3 Mart 2018 Cumartesi  |   Mentor

Bir Fenerbahçeli olarak Fenerbahçe yönetimini ve Aykut Kocaman'ı herhalde benden çok eleştiren yoktur ama son haftalardaki olanları düşününce Aykut Hoca'ya katılmamak elde değil.

Adam almış eline Federasyon Başkanı'na şantaj yapacak belgeleri (Erman Toroğlu söyledi ne Federasyon Başkanı ne de Beşiktaş Başkanı yok demedi) takmış 100 milyon avro borcu istediğini yapıyor, yaptırıyor.

Fırat Aydınus, Volkan ve Alper'i attı çok da doğru yaptı, Babel'in penaltısını da vermedi ama ondan sonrası skandal.

Türkiye liginde hücum pres yapan ve bunu en iyi uygulayan takım Fenerbahçe her topa hamle yaptığında faul çaldı, aynı pozisyonlarda  Beşiktaşlı oyunculara dokunmadı ve oyunu devam ettirdi.

Zaten Fırat Aydınus ev sahibi takım lehine düdük çalan, rakip takımı ezdiren bir hakem, o yüzden onu verdiler. Bütün hakem camiası bunu biliyor maçtan önce Ahmet Çakar'ın sosyal medyada, maçtan sonra Erman Toroğlu'nun televizyonda ima ettiği açıkça söylemediği şey buydu.

Hata denilemeyecek 3 şey var bence.

1- Gökhan Gönül Atıf'ı ceza sahasın içinde biçti, çok net penaltı çünkü toptan önce Atıf'a vurdu ve düşürdü, kart olmalıydı; görmemiş gibi yaptı hakem.

2- Fenerbahçe'nin attığı ikinci golde Vida topu kesmek için eliyle doğal olmayan bir şekilde topa hamle yaptı ve dokundu ama dokunuşu yeterli olmadı ve gol oldu. Futbolda golden büyük avantaj yok ama gol futbolcunun cezasını affettirmez gol geçerli sayılmalı, Vida atılmalıydı, atılmadı.

3- Medel topa müdahale etti, top Alper'in önüne açıldı, Alper bastı Pepe'yi geçti gole gidiyordu düdük çaldı karar ofsayt, halbuki rakipten gelen top ofsayt olmaz. Fenerbahçe'nin adını duyunca kırmızı görmüş boğa gibi olan Turgay Demir bile canlı yayında yahu topa Medel vurdu dedi, sonra hatasını anlayıp sustu!

Hadi hakemi anlıyorum Beşiktaş Başkanı TFF Başkanı'nın parasını ödemeyebilir, kendine göre bir çabası var, peki medyaya ne oluyor?

Anlı şanlı Meleke'ler, Demirkol'lar, Çelikler'ler, Çakar'lar, Dilmen'ler, Çulcu'lar, Yavuz'lar Vida'nın elini, Medel'in ayağını, Gökhan'ın kramponun görmemiş mi? Hepsi birden kör mü olmuş? Hadi kararları hatalı bulmamışlar, bu kadar kabak gibi olayları tartışmalı dahi bulmamış olmak için söz birliği etmiş olmaları mümkün mü?

Evet mümkün çünkü Türkiye'de medya Fenerbahçe faşistidir. Okumayın bunları izlemeyin, almayın, konuşmayın. Hepsi Fenerbahçe'ye düşman.

Biliyorum artık futbol dünyasında utanma falan kalmadı da çok merak ettiğim bir şey var varsa o evlatlarınızın gözünün içine başınızı eymeden nasıl bakabiliyor musunuz ?
 
Not; Bir de Quaresma konusu var: Josef'i itmedi yumruk attı, bilinçli ve kararlı, yetmedi sahada  kovalayıp dövmeye kalktı, yetmedi Mehmet Ekici'ye yumruk attı. Uygar futbol ülkesinde bir daha top oynayamaz ama sanırım Türkiye'de alacağa yazılıyor.