Fikret Bila, ayrılanları yazdı

Fikret Bila, ayrılanları yazdı

31 Aralık 2017 Pazar  |   Günlük

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, yeni yılın ilk yazısında 2017'de gazeteden ayrılanları yazdı ve teşekkür etti:

"...Hürriyet'i, 70 yıldır her sabah fırından yeni çıkmış taze bir ekmek sıcaklığıyla ellerinize ulaştıran bir ekip var geride. Her ferdinin üzerine düşen işi olanca titizliğiyle yaptığı bir koca ekip. Hürriyet'i zirveye taşıyan hep orada tutan muazzam ekibin kimisi vitrindedir, okurlar onları bilir, tanır. Kimiyse görünmez kahramanlardandır, okurlar bilmez, tanımaz.

Hürriyet'in tarihine baktığınızda basın tarihine pırıltılı harflerle adını yazdırmış nice gazeteci, yazar, editör görürsünüz. Her biri Hürriyet'in gazetecilik yarışında bayrağı onurla, gururla taşımış, sonraki kuşaklara devretmiş onlarca, yüzlerce değerli isimle karşılaşırsınız.

O listeye yeni isimler katılıyor; gazetemize yıllarca emek vermiş bazı arkadaşlarımızla yollarımız maalesef ayrılıyor. Daha doğrusu bazı arkadaşlarımız bayrağı yenilere devrediyor.

Yollarımızı ayırdığımız bu arkadaşlarımıza Hürriyet'in teşekkür borcu var. Meslektaşları olarak bizim ise gönül borcumuz var. Haklarını bir nebze olsun teslim edebilmek için isimlerini tek tek anmalıyız. İçlerinde kimler yok ki?

48 yıl boyunca Hürriyet'in yönetiminde görev yapmış Fikret Ercan.

Yazı İşleri'nin kıdemli ismi ve bir dönem yazarlık da yapan Tufan Türenç.

Ekonominin karmaşık dilini insan öyküleriyle bütünleştirerek kaleme alan Gila Benmayor.

Kelebek'teki yazılarıyla magazin meraklılarına farklı pencereler açan Melike Karakartal.

Hürriyet Ankara gazetesinin doğumundan bugüne kadar gelmesinde emeği olan, Ankaralıların sorunlarını şiirsel yazılarda dile getiren Yaşar Sökmensüer.

Polis adliye muhabirliğinin efsane ismi ve ödül rekortmeni Nurettin Kurt.

Vedalar hüzün yüklüdür.

Biz de hüzünlüyüz ama biliyoruz ki, bugün bize veda eden arkadaşlar da Hürriyet'in yeni başarılarını kıvançla izleyecek; gönülleri hep bizimle olacak.

Biz de yeniliklere adım atarken o arkadaşlarımızın gazetemize verdiği emeği, katkıyı hiç unutmayacağız. Onlar, Hürriyet'in anılar galerisinde özel yerlerini hep koruyacaklar."

Yazının tamamını okumak için tıklayın