Fenerbahçe'nin 'işçileri'

Fenerbahçe'nin 'işçileri'

25 Ocak 2018 Perşembe  |   Mentor

Aykut Kocaman ve Volkan Demirel demiş ki; "taraftar bizi ıslıklamasın..."

Sanırım ne dediklerini bilmiyorlar çünkü kendileri iyi futbol oynamaları ve oynatmaları karşılığında taraftar tarafından kiralanmış iki işçiden başka bir şey değil aslında.

Yılda 2-3 milyon avro kazanıyorlar, karşılığında futbol diye sundukları şey çöp ve bunun için onlara ücretlerini ödeyen patronları onlara kızdı diye çemkiriyorlar.

Bırakın bu işleri de aldığınız parayı hak edin.

Yoksa kendinizi bir tür lider, kanaat önderi, manevi yönlendirici falan mı sanıyorsunuz? Bir tür şaka falan olmalı bu, hangi eğitimle, hangi görgü ile, hangi bilgi ile, hangi yetkinlikle bunu düşünebiliyorsunuz??

Bakın böyle düşünüyorsanız yol yakınken dönün çünkü siz futbol sihirli bir oyun olduğu için seyredenlerin sizi oynayın diye kiraladığı iyi para kazanmış oyuncularsınız hepsi o, sadece çok parası olan popülersiniz  bize Abidin Dino, Nazım Hikmet ayakları yapmayın ne öyle bir yetkinliğiniz var ne de insanlar buna inanır.

Aykut Kocaman demiş ki; inatla bildiğim yolda yürüyeceğim... YÜRÜYEMEZSİN! Paranı biz ödüyoruz ve bize parasını ödediğimiz şeyin kalitelisini sunmak zorundasın, Fenerbahçe senin kişisel arzularını yerine getirmek için boş vakitlerinde  fahri olarak uğraştığın eğlencen değil.

3 Temmuz'da olduğu gibi kahraman rolleri falan yapıyorsunuz, sonra utanç verici durumlara düşüyorsunuz.

Fenerbahçe sevdalısı, 3 Temmuz'un kahramanları, Fenerbahçe'nin yiğit evlatları, Aykut Kocaman ve Volkan Demirel size soruyorum;  Fenerbahçe'yi onursuz ve şerefsiz olmakla itham eden bir anlayışın reklamını taşıyan formayı nasıl sırtınıza giyiyorsunuz, bu formalarla sahaya çıkan takımın başında nasıl sahaya çıkıyorsunuz? Yoksa asıl amacınız aslında o seviyede olmadığınız halde Fenerbahçe'nin parasını bir kaç yıl daha cebinize atmak mıydı? O günlerde söyledikleriniz yalan mıydı?

Bir başka konu var; Platini Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuruyor, hırsız, arsız, utanmaz dediğimiz Platini kendini aklamak için her türlü hukuki yolu kullanıyor ve her fırsatta "ben aklanacağım çünkü bu bir futbol meselesi değil benim için onur meselesi" diyor...Ayrıca adama öyle "şikeci" falan diyen bir karar da yok, sadece parayı almış ama bunu yazılı kontrata bağlamamış.

Peki UEFA -uydurma delillerle- Fenerbahçe'ye şike yaptığı iddiasıyla 3 yıl ceza verdi, Fenerbahçe şikeyi tek başına yapamaz, muhakkak gerçek kişilerin eylemleri ile gerçekleşmiş olmalı, yani mantıken şike-elbette tabii yapıldıysa-bu eylemi gerçekleştirenler Fenerbahçe'nin yöneticileri olmalıydı ama Fenerbahçe'nin yöneticileri ceza almadı. Tamam almadılar ama o karar Fenerbahçe yöneticilerine şike damgası vuruyor, toplumda yüz kızartıcı bir suçla lekelenmelerine neden oluyor, Platini mahkeme mahkeme dolaşırken Fenerbahçe yöneticileri neden susuyor, biz kendimizi kurtardık Fenerbahçe yanarsa yansın diye mi düşünüyorlar?? Bilmiyorum ama UEFA sürecini en baştan beri sağlıklı ve güvenilir bulmuyorum ve son sponsorluk anlaşmasından sonra çok daha fazla endişeliyim.