Fenerbahçe'nin geleceğini oylamak

Fenerbahçe'nin geleceğini oylamak

21 Mayıs 2018 Pazartesi  |   Mentor

Yıl 1998... Fenerbahçe 13 Galatasaray 12 şampiyonluk.... Yıl 2018... Fenerbahçe 19 Galatasaray 21 şampiyonluk... 

Keşke sadece bu kadar olsa ama değil. Taraftarı ile kavgalı, taraftarı ile arası açık; bunu ben söylemiyorum, Aykut Kocaman söyledi, Volkan Demirel söyledi, Hasan Ali Kaldırım söyledi. Oysa Fenerbahçe lige son haftaya kadar asıldı ve belki de son maçta şampiyon olacaktı ama taraftarın umurunda bile olmadı çünkü konu şampiyonluk falan değildi. Fenerbahçe taraftarı 111 yıllık tarihinde belki de ilk defa Fenerbahçe'yi kaybetmekten korkuyor. Toplam 500 milyon dolar finansal borcun ve yılda ödenen 70 milyon dolar faizin ödenebilme şansı yok. Taraftar sayısında her yıl daha geriye düşüyorsun. Fenerbahçe kulüpteki büyük açıkları hisse satarak veya futbolun parasına el koyarak kapatıyor, Fenerbahçe'nin geleceği Fenerbahçe'nin büyümesi ve sportif başarı için sermaye elde etmek için kullanılması gereken hisseler çerez parası oluyor. 

Fenerbahçe 20 yıl öncesine göre çok daha fakir, borçtan başka bir şeyi yok tesis, stat, arsa, televizyon, salon hepsi borcu karşılamıyor. Her yıl ödediği faizle bir Boing 737 yolcu uçağı alınabiliyor, daha net anlatımla Fenerbahçe'nin sadece nefes alabilmesi için her yıl bir Boing 737 yolcu uçağı yakması gerekiyor. Tüm psikolojik üstünlüğünü kaybetmiş, TFF, hakemler, medya, yayıncı kuruluş çekinmeden korkmadan, Fenerbahçe'nin haklarını çalıyor, hakaret ediyor. Fenerbahçeli sokağa çıkamaz hale gelmiş, gazete okumuyor, televizyon seyretmiyor. Daha da kötüsü 3 Temmuz'un bu sessiz kahramanları "keş" olmuş yetmemiş, yetmemiş "Fetöcü" olmuş, yetmemiş "yetiştirme" olmuş, yetmemiş "trol" olmuş, aşağılanmış, horlanmış, değersizleştirilmiş, stadında dövülmüş, elinden tuttuğu Fenerbahçeli oğluyla alın teriyle aldığı kombinesi iptal edildiği için geri döndürülmüş! 

Kim seçilir, kime oy verirsiniz bilmem vicdanınızı ilgilendirir ama Fenerbahçe'ye başkan seçmeyeceksiniz, yarın bir Fenerbahçe olup olmayacağına karar vereceksiniz...