Fenerbahçe Doğuş ligden çekilsin!

Fenerbahçe Doğuş ligden çekilsin!

12 Kasım 2017 Pazar  |   Mentor

Fenerbahçe Basketbol kadar başınıza taş düşsün!

Kıskanmanızı anlıyorum, ben olsam ben de kıskanırdım.Türk spor tarihindeki en büyük başarının sahibi bu takım, onunla da kalmıyor başarı sürekli hale gelmiş her sene Euroleague'in en büyük favorisi, yetmiyor dünyada NBA'den sonra en büyük organizasyonun mal sahibi. (Türkiye'de ilk Euroleague'i Galatasaray Bayan Takımı kazandı diye bir bilgi var ama bu elma ile armut Bayanlar Euroleague Fenerbahçe'nin kazandığı kupanın bayan versiyonu değildir çünkü o organizasyon FIBA organizasyonudur ve Euroleague ile ilgisi yoktur sadece isim benzerliği) 

Kıskanmak doğal ama daha iyisini yapmaya çalışmak yerine utanma duygusunu bırakıp futboldan alışkın oldukları entrikaları tezgahlamaya çalışmaları utanç verici.

Ama yemezler, burası ne rüşvete ve kire bulaşmış Frankofonların yönettiği UEFA ne de FETÖ/PDY tarafından ele geçirilmiş yerel otoriteler değil, Euroleague ve buranın ağası Fenerbahçe, avucunuzu yalarsınız.    

Gelelim maça; maçın başhakemi geçmişte Fenerbahçe'ye karşı beslediği "sevgi duyguları" ile tanınan bir hakem.

2013-2014 sezonunda olaylı Galatasaray-Fenerbahçe maçında "Gel aslanım teknik faul alma" diye Cenk Akyol'u kolundan çeken hakem, dahası var şampiyon olduğu sene Beşiktaş-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe aleyhine 51 faul atışına hükmetmiş, bitmedi Yeşil Giresun maçında Obradovic için Sırpça küfür etti diye yalan söyleyip ceza almasını sağlayan hakem.

Bitmedi; bir unvanı daha var: Belki de 9 Euroleague kupası olan kariyerde eli sıkılmayan tek hakem.

Sonuç; Fenerbahçe Doğuş aleyhine 33 faul, lehine sadece 25, Daçka 42, Fenerbahçe sadece 30 faul atışı kullanmış  ve tesadüf bu ya takımın bütün uzunları faul problemi yaşamış, oyun kurucusu bile 5 faulle oyun dışında kalmış, Datome daha maçın başında üçlemiş ve skor katkısı yapamamış. Sloukas, Datome ve Melih 5 faulle oyun dışında kalmış.

Gözden kaçmıştır, rakip adına oyunun en iyi oyuncusu Bell idi onun yaptığı faulü de Powell'a yazıp oyunda kalmasını sağladılar.

Değdi değmedi, dokundu dokunmadı her pozisyonda faul çaldılar Fenerbahçe'ye savunma falan yaptırmadılar.

Bir de Vesely olayı var ki utanç verici, Doğuş Özdemiroğlu denen arkadaş Vesely'ye ancak karate maçlarında görülen başarılı bir hareket yaptı, Vesely'nin kolu bile kırılabilirdi, çok açık bir sportmenlik dışı faul ama öfkesine yenilen -ki yanlıştı sanırım çok üzülmüştür böyle bir mücadele arkadaşlarını yalnız bıraktığı için- Vesely atıldı, Doğuş da Karate Milli takımına seçildi!

Karşılıklı sportmenlik dışı faul olmalıydı ama Vesely atıldı, Doğuş artık karateci.

Bir söz de Murat Murathanoğlu'na... Galatasaraylılardan dayağı yiyince ritmi bozuldu, Vesely'ye yapılan sportmenlik dışı faulü göremediysen o gözlerle basketbol yorumculuğu yapamazsın, emekli ol, görüp söylemediysen art niyetlisin yine emekli ol. Murat Murathanoğlu'nu severim ama  bütün medya mensupları gibi içeride maç olunca kendini kaybediyor, kimseye Fenerbahçe borazanlığı yap demiyor ama gördüğünü söyle, Vesely'ye yapılan hareket her yerde kasti faul.

Sonuç; Fenerbahçeliyiz, Çanakkale savaşında şehit vermiş, herkes FETÖ/PDY'nin çanağını yalarken karşısında dimdik durmuş bir kulübüz spor kulüplerine spor dışında anlam yüklenmesini fazla romantik bulan biriyim ama ülkede ağzına vatan lafını hiç çekinmeden alabilecek bir camia varsa o da Fenerbahçe'dir çünkü diğerleri FETÖ'nün yancısı iken Fenerbahçe onlarla savaşıyordu.

Ama işin suyu çıktı  biz vatan dedikçe cümlesi bir araya gelip bizi  UEFA'daki kirli Frankofonlara şikeyet etti, işbirliği yapıp bizi yok etmeye çalıştılar.
Bu nedenle bu defa bizim hakkımız.

Fenerbahçe Doğuş ligden ayrılmalı ve sadece Euroleague'de oynamalı, zaten 50 milyon avroluk takımı üçüncü sınıf tek amacı Euroleague  şampiyonuna zarar vermek olan karate takımları ile oynamaya zorlamak doğru değil.

Not; Wilbekın Fenerbahçe Doğuş'ta oynayamaz çünkü Obradovic'in basketbolu takım kültürü üzerine kuruludur ve asla 30 sayı atan tek kişilik şovlara izin vermez. O yüzden Obradovic Euroleague kupası kaldırırken diğerleri onu seyreder.