Fenerbahçe davayı sürdürmeli

Fenerbahçe davayı sürdürmeli

6 Ekim 2015 Salı  |   Mentor

Şike...Hiç inananmadım, inanmıyorum ve Fenerbahçe'ye karşı bu alçakca oyunu tasarlayan herkesi en başta bundan sportif çıkar sağlayan veya sağlamak amacıyla bu davayı sahiplenen ahlak yoksunu herkesi lanetliyorum.

Amma velakin bir kez daha tarihimizin en büyük "sivil itaatsizliğinin" sahibi, dünyanın en büyük güçlerinden biri olduğuna inandığım Fenerbahçeli kandırılıyor.

Yeniden yargılama süreci üzerinden bu dava süreci hakkında manipülasyonlar yapılıyor ve Fenerbahçe yönetiminin bu dava sürecinde yaptığı CAS davasının çekilmesi, CAS sürecinde hızlı yargılamanın kabul edilmesi, güçlü bir hukuk ekibi kurulmayarak çok ciddi hukuki hatalar yapılması, İsviçre Federal Mahkemesi kararına karşı AİHM'ye başvurulmaması vb. gibi davayı savunma adına yaptığı yaşamsal hatalar örtülmek isteniyor.

Yeniden yargılama sürecindeki Fenerbahçe'nin kumpas talepleri reddedildi ve sonuçta gelen beraat kararı kumpas kuruldu diyor ama şike olmadı demiyor, bu dava ve açılan soruşturma hukuksuz diyor. Deliller sahte demiyor, kanunsuz diyor UEFA ise delilerin kanunsuz olması beni ilgilendirmez ben içeriğine bakarım diyor.

Fenerbahçe'ye kumpas kuruldu tezine dayanak gösterilen 25 Aralık iddianamesi ise dolandırıcılık kapsamında yapılması gereken soruşturma örgüt suçuna sokuldu diyor.

O telefon konuşmalarının kes yapıştır olduğu ve belli bir sonucu elde etmek amacıyla dizayn edildiği yerel veya uluslararası bir mahkeme tarafından teyit edilene kadar bu dava bitmez, bu sonucu alana kadar Fenerbahçe bu davayı sürdürmek zorundadır.

Eğer böyle yapılmazsa UEFA ve TFF'den tazminat almak falan mümkün değildir bu yoldaki söylemler sadece kandırmacadır çünkü kararlara dayanak olan telefon konuşmaları hala ortadadır ve bu konuşmaların kes yapıştır olduğu hukuken karar altına alınmamıştır o telefon konuşmaları dizayn edilmiştir, sahtedir  bu konu hukuken tespit altına alınmalıdır.

Fenerbahçe yönetimi bu kararı yeterli görür devam ettirmezse 3 Temmuz'a verdiği zararlara yenisi eklenmiş olur.

Elbette dava sonucu bir kazanımdır, kumpas ortaya çıkmıştır  ancak yeterli değildir şimdi suç veya şike olmadığı suçun uydurulduğu da ortaya çıkarılmalıdır eğer Savcının mütaalasında talep ettiği gibi beraat verilirse Yargıtay'da davayı "delillerin sahteliği" konusunda temyiz eden Fenerbahçe olmalıdır.

Fenerbahçe herhangi bir mahkemeden suç yoktur uydurma delillerle suç uydurulmuştur sonucu çıkarana kadar savaşmalıdır aksi Fenerbahçe'ye yeni bir ihanet olur.