Fatura Ceferin'e kesildi

Fatura Ceferin'e kesildi

28 Eylül 2018 Cuma  |   Günlük

Demirören medyası, Türkiye'nin EURO 2024 yarışını kazanamamasından UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'i sorumlu tuttu.

Gazeteler genel olarak, organizasyonu Almanya'nın kazanmasını eleştirirken, Demirören medyası çatısı altında yer alan Hürriyet, Milliyet ve Vatan, benzer başlıklarla ve cümlelerle Ceferin'i işaret etti.

Hürriyet şunları yazdı:

"Türkiye, dün büyük umutlarla EURO 2024 ev sahipliği oylamasının sonucunu bekledi. Ancak seçimi Almanya kazandı. Buna karşın sonucu açıklayan UEFA Başkanı Alexander Ceferin'in mahcubiyeti, hatta utandığını gösteren yüz ifadesi dikkat çekiciydi. Başkan seçilirken Türkiye'nin büyük desteğini alan Ceferin'in utancı, gece yarısı operasyonuyla 5 üyeyi Almanya lehine çevirmesi ve bunun da Türk heyetince biliniyor olmasıydı."

Hürriyet haberi birinci sayfasından "Bir gecede kaybettik", Milliyet "Sırtımızdan hançerledi", Vatan da "Arkamızdan vurulduk" başlıklarıyla verdi.

"Arkamızda Demirören var"

Medyaradar'ın haberine göre, spor spikeri Emre Tilev Türkiye ile Almanya'nın yarıştığı EURO 2024 organizasyonu değerlendirirken ilginç ifadeler kullandı. Tilev, "Neden biz Türkiye'nin en güçlü televizyon kanalıyız, çünkü arkamızda Demirören var" dedi. 

UEFA'nın EURO 2024 açıklamasından önce CNN Türk canlı yayınında Tilev değerlendirmelerde bulundu.

Tilev, Türkiye'nin adaylığının arkasında hükümetin olduğunu söyleyerken CNN Türk için şu ifadeleri kullandı:

"Neden biz Türkiye'nin en güçlü televizyon kanalıyız, çünkü arkamızda Demirören var. Türkiye'nin adaylığının arkasında da hükümet var. Almanya'da böyle bir desteğin olduğunu söyleyemeyiz."