'Fatih Portakal istifa etti' iddiası

'Fatih Portakal istifa etti' iddiası

24 Ağustos 2020 Pazartesi  |   Günlük

FOX TV'yi reytinglerde ilk sıraya taşıyan kanalın ekran yüzü Fatih Portakal'ın sürpriz bir kararla istifasını verdiği ileri sürülüyor. FOX'un Haber Koordinatörü Doğan Şentürk, ünlü sunucuyu vazgeçirmek için ikna etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.  

Portakal istifa sebebi olarak 'yorulmasını' gösterdi. Şentürk'e "Ben artık yoruldum. Kendimi tekrarlamaya başladım. Artık gazetecilik yapmayacağım emekli olmak istiyorum" dedi. Portakal'ın istifasını hafta içinde FOX TV resmi bir açıklama ile kamuoyuna duyuracak. "Emekli olan" Portakal da vedasını ana haber bülteninden yapacak ve FOX ana haber sunuculuğu devrini kapatacak.  

Fox TV'nin bu kararın ardından hızla yeni bir isim için harekete geçtiği ve bir isimle anlaşma sağlandığı, bu hafta ortasına kadar açıklama yapılacağı belirtildi.

Portakal eşi Armağan Portakal ile Seferihisar'da tarım yapacak. Armağan Portakal bir firmanın üst düzey yöneticisiyken işi bırakıp Seferihisar'da bir çiftlik satın almıştı. Organik tarım yapan çift, emekliliklerini burada geçirecek.

Uğuroğlu: Haber doğru değil

Gazeteciler İsmail Saymaz'la Deniz Zeyrek de haberi doğrularken, gazeteci Orhan Uğuroğlu ise Portakal'ın istifa ettiği yolundaki haberin gerçek olmadığını savundu. Uğuroğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, FOX TV Yönetim Kurulu Başkanı Engin Güner'le konuştuğunu, Portakal'ın izin dönüşü görevine devam edeceği bilgisini aldığını yazdı.

(Medyaradar, Medya Günlüğü)