Ey halkım sorgula biraz!

Ey halkım sorgula biraz!

19 Mayıs 2018 Cumartesi  |   Serbest Kürsü

Ey veciz halkım, seni mütemadiyen kandırıyorlar. Anlatayım;

"Bizi kıskanıyorlar..." diye büyük bir yalan söyleniyor. Soruyorum size, birileri başkalarını neden kıskanır? Kendisinde olmayan berikinde olduğu için. Başka bir izahı olamaz. Bizde olup da bu mendebur yabancılarda olmayan ne var peki?? Düşün halkım, düşün ve somut bir şey şöyle.  
Olmadı di mi! Ben sana söyleyeyim, tek kıskanılacak şeyimiz var ATATÜRK! Ama gel gör ki O'nu da bu zihniyet tarihten silme için uğraşıyor. Bir numaralı yalan bu!

Bugünkü zihniyet ne diyor? Dış mihraklar bizi kurla , ekonomik baskıyla kıskaca almak istiyor. İkinci büyük yalan. Asla böyle bir şey yok veciz halkım. Ama tabiyatıyla sen araştırma yapmadığın için önüne ne konulursa oradan yiyorsun ve hiiiç sorgulamıyorsun. Kurun artmasının sebebi ülkenin ekonomisinden dövizin koşar adım çıkıyor olması. Niye? Çünkü memleketten eşek yüküyle para kazanmalarına rağmen risk arttı. Adamlar beklemeye geçiyor. 

Bekledikleri ne biliyor musun? Bugünkü zihniyetin devam etmesi. Yani veciz halkım, bunların dediği gibi herkes bu zihniyeti alaşağı etmek falan istemiyor, aksine koltuklarını kaybederlerse diye çok endişeleniyorlar. Çünkü altın yumurtlayan tavuğun kafesten kaçmasını istemiyorlar. İkinci büyük yalan da aha işte bu!

Solcular dinsizdir, vatan hainidir. Bu yıllardır işlenen ve ne yazık ki senin de her daim inandığın üçüncü büyük yalan. Yok kardeşim böyle bir şey. Külliyen yalan. Laiklik dinsizlik demek değildir, aksine laiklik senin dinini korumak kollamak, suistimal edilmemesi için getirilen bir düzendir. Ama sen bunu anlamamakta ısrar ediyorsun. Memleketi göklerden gelen bir emir yönetiyor sanıyorsun çünkü sana böyle pompalıyorlar. Al sana üçüncü büyük yalan.

Bugün Kudüs için ayağa diye bir miting yapılacakmış. Ah halkım, eminim buna da balıklama atlayacaksın. Oysa Kudüs'le, Filistinlilerle kimsenin ilgilendiği falan yok. Tek ilgi odağı para. İsrail'İ, parasını vererek satın alan Yahudilerin kankasıdır bu zihniyet. Kazandığı ve kazandırdıklarını bilsen hayret edersin diyeceğim ama nasılsa inanmayacaksın. İsrail'e karşıymış gibi yapılması tamamıyla yalan.14 milyon Yahudi'nin etrafında 1.5 milyar Müslüman kuşatmış ama adamlar istediğini yapıyor, sence de garip değil mi? Gazze'ye yapılan ablukayı kaldıramayan zihniyetin yaptığı mitinge mi inanacaksın? Evet inanacaksın çünkü olayı din meselesi haline getirdiler. Oysa konu tamamiyle parasal!

Neyse...

Ey veciz halkım, sana daha çok anlatırım ama yazarken bile üzülüyorum ve beni anlamayacağını, hatta küfür edip yazıyı sonuna kadar okumayacağını biliyorum. Onun için tek doğru şeyi sona sakladım, okursan belki feyz alırsın diye...

Tek gerçek, senin günü geldiğinde aç kalacak olman. Bunu bil! Karun gibi zengin olanlar sen aç kalıp da kapısına gittiğinde hadi oradan diyecekler.

Sonra ne mi olacak? Benim gibi düşünenlerin kapısına geleceksin. Peki ben ne mi yapacağım? Bu sorunun yanıtı tarihte. Aç oku...

Analizör