'Eşya gibi kapının önüne bırakılmışlar'

'Eşya gibi kapının önüne bırakılmışlar'

3 Nisan 2019 Çarşamba  |   Günlük

Halk TV'de işten çıkarılmaları protesto etmek amacıyla kanaldaki programına son verme kararı alan gazeteci Uğur Dündar, Sözcü'deki köşesinde konuyla ilgili olarak şunları yazdı:

"Ufuktan doğan güneşin müjdeler getirdiği 1 Nisan sabahı Ankara'dan yüreğimi yakan bir haber geldi.

Önce 1 Nisan şakası sandığım habere göre; Halk TV'nin en zor zamanlarında onu sırtlayıp başarılı günlere taşıyan değerli haberci meslektaşlarım, hiç uyumadan çalışıp seçim sonuçlarını duyurdukları gecenin sabahında, adeta birer eşya gibi kapının önüne bırakılmışlardı!.. 

Haberi doğrulattıktan sonra, hiç düşünmeden yarım asırlık meslek yaşamımda daha önce de benzerlerini sergilediğim bir davranış yaptım. Hemen Halk TV'den ayrıldım. Bazıları “Uğur Dündar Halk TV'den istifa etti” dediler. Bu doğru değil. İstifa için bir kurum/kuruluşla aranızda hukuki bir bağ olması gerekir. Benimki gönül bağıydı. Meslektaşlarıma eşya muamelesi yapıldığını öğrenir öğrenmez bu bağ kopuverdi!..

Çalıştığım medya kuruluşlarından ayrıldıktan sonra, beni üzecek bir davranış gelmediği sürece orası hakkında konuşmamak gibi bir ilkeye sahibim. Halk TV'nin yolu açık olsun!.."

İlgili haber: http://medyagunlugu.com/haber/halk-tvde-ne-oluyor-44969