Ersun Yanal Ersun Yanal'a karşı

Ersun Yanal Ersun Yanal'a karşı

11 Mart 2019 Pazartesi  |   Mentor

Sevgili hocam; seni çok severim, daha ilk yılında kendi oluşturmadığın bir takımla Fenerbahçe'ye şampiyonluk getirdin. 

Caner kovulmanın eşiğindeyken ülkenin en iyi sol bekini yarattın. Emenike başka hiçbir sezonda o sezon sağladığı katkıyı sağlayamadı. 

Herkesin dudak büktüğü bir kadro ile rakiplerini ezdin geçtin, Fenerbahçe'ye tarihin en erken şampiyonluğunu yaşatttın. 

Bazı utanmasını kaybetmiş insanlar emeğini çalarken, senin şampiyonluğunu alın terini başkalarının hak ettiğini söylerken bir taraftan da altını oydular, videolar çektiler. 

İftiraya uğradın, bir insanın en çok saygı görmesi gereken özel yaşamına haysiyetsizce saldırıldı, özel yaşamında hiç hak etmediğin darbeler aldın ama devre arasında bacak fotosu paylaşacak kadar seviyesizleşmedin, bayağılaşmadın, ağzını açıp tek bir kere sitem etmedin. Fenerbahçe için tek bir kötü söz söylemedin. 

Benim gözümde büyüdükçe büyüdün o günden beri senin Fenerbahçe'ye dönmeni istedim, istemekle kalmadım, bunun senin hakkın olduğuna inandım. 

İlahi adalet tecelli etti ve seni yeniden Fenerbahçe'nin başında gördük. 

Geldiğin günden beri takımın oynadığı futbol ve kondisyonda gözle görülür bir artış var. Ersun Yanal etkisi çok açık ama tercihlerde bir gariplik var hocam. Ersun Yanal'ın tarzına pek uymuyor, bi acaip.   

Ya sen değiştin ya da bize Ersun Yanal diye başka birini getirdiler! 

Ben maç içinde saha kenarında Emenike'yi azarlayan Ersun Yanal'ı beklerken, sen Volkan Demirel gibi bir "bitmişlikten" abiliği ile takımı ateşlemesini bekliyorsun. 

Saha kenarında  futbolcu azarlayan Ersun Yanal, Ersun Yanal'ın aslında iyi hoca olmadığını başkalarının kurduğu sistemden yaralanarak şampiyon olduğunu söyleyen birinin abilik yaparak onu kurtarmasını bekleyecek kadar özgüvenini yerlere mi düşürdü hocam? 

Ya da her gelen topu içeri alan birinin kötü kaleci olduğunu göremeyecek kadar futbol bakışın mı körleşti? 

Zenit maçında rakibin önüne top bırakan, Fenerbahçe'yi minimum 3 milyon eurodan eden ve içinde bulunduğumuz ortamda büyük moral kazanmızı sağlayacak bir fırsatı kaçırmamıza neden olan Topal'ı her maçta oynatacak kadar hatalar konusunda anlayışlıyken aslında senin şok pres, mücadele, önde baskı oyun tarzına uyan Jaja'yı medyanın önüne atmak da neyin nesi? 

Beşiktaş maçını 3-0'dan 3-3'e getirmemizde büyük katkısı olan Ayew'in - eğer bunu kabul etmiyorsan kendini inkar ediyorsun demektir- sonraki maçta   ilk 11'den kesik yemesini sen kendine açıklayabiliyor musun hocam? 

Son maçlarında Benzia Tolgay'dan daha mı kötüydü hocam?  

Bak hocam biz bu sinsiliklerden, entrikalardan, medya darbelerinden, yüzsüzlüklerden bıktığımız için seni istedik. 

Comolli'yi gelecek sene istemiyorsan git yönetime söyle, “Ben gelecek yıl Comolli ile çalışmıyorum” de ama sana yapılanı başkasına yapıp insanların alın terine saygısızlık etme. 

Ya da Comolli ile bir hesabın yok tercihlerin böyle, eğer öyleyse yine kötü çünkü her gelen topu içeri alan 38 yaşında bir kaleci varken 18 yaşında Milli bir kaleciyi geliştirmeyi düşünemeyecek kadar antrenörlük yetilerin körelmiş hocam. 

Ya da Volkan Demirel'den korkuyorsun onun Fenerbahçe'deki gücünün ve lobisinin oynatmazsan seni tüketeceğini düşünüyorsun, istemediğin halde onu oynatıyorsun. 

Bak hocam; bunlardan hangisi bilmem ben düşünce okuyamıyorum ama bildiğim başarısız ve yetersiz olduğu denenmiş Volkan Demirel ve Mehmet Topal çaresizliği seni tüketiyor. 

Eğer 16.'lıktan aldığı takımı 12.'liğe 13.'lüğe getirmeyi başarı sayan bir hocanın Fenerbahçe'yi gelecek yıl da çalıştıracağını sanıyorsan çok büyük yanılgı içindesin hocam. 

Biz seni şapkadan tavşan çıkarma becerin var diye istedik, yoksa Cocu ve Koeman'la da düşmezdik hocam. Fenerbahçe'nin kadrosu kötü ise devre arası 5 oyuncu alındı bu kadar mı katkıları? 

İki tane genç oyuncu monte edemiyor musun? 

Sen neden Ozan Tufan'ı yeniden futbolcu yapmayı düşünemedin de Ozan takır takır top oynuyor. 

Seni severim hocam ama bu kafayla, seneye Fenerbahçe'nin başında olamazsın. 

Hani hep diyorsun ya  futbolcular Fenerbahçe'de oynadığını bilecek diye, sen de bilmelisin; 

Herkesin yaptığını yapan Fenerbahçe hocası kalamaz. 

Burası Fenerbahçe, sevgi ile nefreti arasında sadece 90 dakika vardır...