'Erhan Çelik de listede' iddiası

'Erhan Çelik de listede' iddiası

19 Temmuz 2019 Cuma  |   Günlük

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, öldürülmesiyle ilgili soruşturma derinleşiyor. 

Ankara Başsavcılığı, suikast anının TRT Ana Haber bülteninde yayınlamasıyla ilgili soruşturmada bir operasyona imza attı. 

Dün 6 TRT çalışanı "FETÖ üyesi" olmak iddiasıyla gözaltına alınırken, Yeni Şafak'ın haberine göre, gözaltı listesinde o dönemde TRT 1 Ana Haber Bültenini sunan ve Karlov'un vurulma anına ilişkin görüntüleri yayınlanma talimatı verdiği iddia edilen Erhan Çelik'in de bulunduğu öğrenildi. 

Operasyon kapsamında polis, Çelik'in evine gitti. Ancak evinde olmadığı anlaşılan Çelik için polis tutanak tutarak adresten ayrıldı.

Çelik'ten yalanlama

Ancak Çelik söz konusu haberi sosyal medya hesabından şöyle yalanladı:

“FETÖ soruşturmaları nasıl sulandırılıyor?” sorusuna güzel bir örnek bu. İstanbul’da evimdeyim. Bırakın operasyonu ifadeye çağıran bile olmadı. Olayı duyan avukatım üç kez adliyeye gitse de ifademe gerek duyulmadı, bugüne kadar çağıran olmadı. Yok sansasyonel bir şey yapayım düşüncesiyle hareket ediliyorsa yapanın elinde patlar ki aynı haberde “polis evinde bulamadı” dedikten sonra “önümüzdeki günlerde ifadeye çağırabilir” diye yazmasından da anlaşılacağı üzere büyük bir saçmalama söz konusu.”

(Sol Haber, Medya Günlüğü)