Ergin Ataman'ın klinik Obradovic takıntısı

Ergin Ataman'ın klinik Obradovic takıntısı

15 Şubat 2018 Perşembe  |   Mentor

Obradovi, anlatmaya gerek yok bir basketbol ilahı.

9 Eurolig kupası var, Avrupa'da ondan daha iyisi yok.

Sadece iyi bir koç değil aynı zamanda iyi bir insan, bunu bir çok defa gösterdi.

Ergin Ataman ise Avrupa'da başarısı olmayan, işsiz ve boş hocanın olmadığı bir zamanda hasbelkader Efes'in başına geçmiş bir koç.

Değil Obradovic ile karşılaştırılması aynı parkeye basıyor olmaları ile basketbol adına çok büyük bir zulüm.

Ama Ataman medyanın ve kamuoyunun Fenerbahçe düşmanlığını da kullanarak geldiği günden beri  Obradovic'e saldırıyor içinde Obradovic ve Fenerbahçe geçmeyen konuşması yok, bir tür takıntı.

Sadece takıntı da değil bunu ticari bir yöntem haline getirmiş, Fenerbahçe düşmanlığı arkasına sakladığı yetersiz koçluğu ile para kazanmayı başarıyor. Transfer yasağı olan bir oyuncu çöplüğü haline getirdi Galatasaray'ı, milyonlarca dolar harcattı hepsi çöpe gitti, Eurolig'de Galatasaray'ı averaj takımı yaptı, marka değerine büyük zarar verdi ama tüm bunları Fenerbahçe düşmanlığı arkasına saklamayı başardı.

Fenerbahçe basketbolda rakiplerini eziyor, dünya markası olmuş ABD'de de bile gündem oluyor, elbette bu rakiplerinde bir burukluk yaratıyor, Ataman da bu burukluğu kullanıp paraya çeviriyor, ayrıca artık klinik bir rahatsızlık haline gelen Obradovic takıntısı var.

Yalnız Ataman'ın atladığı bir şey var: Obradovic Türkiye'de misafir falan değil Türkiye'nin en güçlü sivil toplum örgütünün en sevdiği spor adamı, gönüllerin efendisi yani ev sahibi.

Ergin Ataman çirkin ve spor dışı konuşma ve tavırları ile Fenerbahçe camiasını sürekli tahrik ediyor.

Buradan yetkilileri ve Anadolu Efes yöneticilerini uyarıyorum, Ergin Ataman böyle çirkin ve sistemli bir şekilde  Obradovic ve Fenerbahçe'ye saldırıp Fenerbahçe camiasını tahrik etmeye devam ederse basketbol salonlarında barış huzur ortamı kalmayacak.

Bu kadar tahrik ve çirkinliğe izin verilmemeli. Bunun bir tepki doğurması kaçınılmazdır.

Ataman'ın spor ahlakı ile bağdaşmayan şekilde Obradovic'e saldırmaya ve Fenerbahçe taraftarını tahrik etmeye devam eder ve olaylar çıkarsa bunun sorumlusu buna izin veren Anadolu Efes ve TBF federasyonu yetkileri olur.

Bu çirkinlik ve tahrik son bulmalı.

Yetersizlik nefretten beslenir, futbolu kaybettik bari basketbol temiz kalsın.