Erdoğan'a divan rozeti verilmeli mi?

Erdoğan'a divan rozeti verilmeli mi?

24 Ekim 2019 Perşembe  |   Mentor

Sayın Cumhurbaşkanı Fenerbahçe Divan Kuruluna davet edildi ya, Fenerbahçe kimliği altındaki ideolojik depreşmeler başlamış. Hiç lafı dolandırmadan söyleyeceğim, bu tür insanlar Fenerbahçe markasının düşmanlarıdır ve derhal Fenerbahçe'den uzaklaştırılmaları gerekir.

Sayın Cumhurbaşkanı devletin başıdır ve Fenerbahçe başkanı gibi davranamaz. Her kulübe ayrı mesafede olmak gerekliliği vardır.

3 Temmuz’un ilk günlerinde benim de kendisinden daha çok koruma beklediğim ve bulamadığım doğrudur ancak unutmamak gerekir ki devleti kanser gibi saran Fetö çetesi kendisinin de canına kast etmiştir. Kandırıldı, kandırılmadı tamamen başka konudur ama iyi niyeti çok açıktır. Olayların gerçek boyutunu anladıktan sonra da veto edilen yasa gibi bir çok konuda Fenerbahçe'ye destek olmuştur. Son dönemdeki Fetö'ye karşı en yakın müttefiki Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dı.

Bu yazı Sayın Cumhurbaşkanını koruma yazısı değildir... Fenerbahçe herhangi bir partiye veya ideolojiye ait değil, tüm halka aittir. Tüm halka ait olduğu için seçilmiş cumhurbaşkanına saygı Fenerbahçe'nin mecburiyetidir. Sayın Cumhurbaşkanımız Fenerbahçeli olduğu için de bunu severek yapar.

Politik kararların doğruluğu veya yanlışlığı Fenerbahçe'nin sorumluluğunda değildir. 

Deniz Ülke Arıboğan ve Kadir Çetinçalı ile aynı gazetede yazmak sorun değil ama devletin Galatasaray'a stat yapmasından ve 3 Temmuz’dan, üstelik bunları yapanlar canına kast ettiği halde Cumhurbaşkanı sorumlu öyle mi? Bu biraz çifte standardın da ötesine geçiyor.

Ekrem İmamoğlu “Fenerbahçe şikeci” deyince ses yok ama Cumhurbaşkanı Divan Kurulu üyesi olmasın öyle mi? 

Bu davranışlar Fenerbahçe'ye en büyük tehdittir, Fenerbahçe markasını ötekileştiren, halkın genelinden koparıp geleceğini yok eden hamlelerdir.

Diyeceksiniz ki “hiç Fenerbahçe'ye zarar veren AKP'li yok mu”, elbette var, ince ince çalışan bakanlar, yandaş medyada örgütlenen kanun kapsamındaki akrabalar ve Bursa için paralanan bakanlar bunlar var ama bunların hepsi kişisel ihtiras ve politik davranışlar. Ayrıca Trabzonsporlu olma refleksi var ve tamamı münferit nedenlerden kaynaklanıyor.

Bilmiyorum, belki de yanlıyorumdur ama Fenerbahçe'yi daha çok kendi gibi görmek isteyenler Kadıköylü Beyaz Türkler, onlar Fenerbahçe'yi de Kadıköy'ün markası sanıyorlar zaten. Tüm dünyayı sadece kendi gözlerinden ve düşüncelerinden ibaret görmeye alışmışlar ve Fenerbahçe'yi de ısrarla CHP'li görmeye çalışıyorlar.

Fetö operasyonunu o kadar çok kullanıyorlar ki Fenerbahçe'yi politize etmek için, insan bazen acaba diyor, beklenen sonuçlardan biri bu muydu?

Cumhurbaşkanlığının sitesinde Fenerbahçe'ye Fetö kumpası yapıldığının açık açık yazıldığını herkes biliyor. Daha fazla ne yapsın?

Yok arkadaş yok öyle bir şey, Fenerbahçe herkese ait, partisi yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi olacak ve biz bundan gurur duyacağız.

Fenerbahçe Kadıköy değildir, Fenerbahçe Anadolu'dur. Fenerbahçe misyonere karşı yükselen bayrak, Fetö’ye atılan ilk kurşundur, Fenerbahçe halktır, herkesindir, öyle de kalacak.