Ercan Taner NTV'den ayrıldı

Ercan Taner NTV'den ayrıldı

6 Ağustos 2018 Pazartesi  |   Günlük

İş adamı Turgay Ciner'in Habertürk Gazetesi'ni kapatmasının ardından Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Grubu'nda da bir süredir büyük bir işten çıkarma furyası başladı. 

Doğuş Grubu'nda geçtiğimiz hafta, 2000 yılından bu yana grupta görev yapan Star TV Görüntü Yönetmeni Cem Sertesen ile 1998'den beri kanalda bulunan Haber Yönetmeni Suna Anaç ile yollar ayrılmış, Kral TV'de çalışan muhabir, montajcı ve kameraman 11 ismin görevine de son verilmişti.

NTV yönetimi ile görüşen ünlü spor yorumcusu Ercan Taner de kanal ile yollarını ayırma kararı aldı.

Taner, ayrılığı sosyal medya hesabından yaptığı, "NTV'den bugün itibariyle ayrılmış bulunuyorum. Siz sayın seyircilerime bugüne kadar gösterdiğiniz ilgiden ve 35 yıldır bu meslekte bana vermiş olduğunuz destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Saygı ve sevgilerimle..." açıklamasıyla duyurdu.

Taner, 2008'de Lig Tv'den ayrılarak Fuat Akdağ yönetmindeki NTV Spor'a transfer olmuştu.

Kimdir?

1964 yılında Ankara'da doğmuştur. Yugoslav göçmeni bir ailenin üyesidir. Babası eski futbol antrenörü Ziya Taner'dir. Ercan Taner, gençliğinde futbol da oynadı, 1974 yılında 1. lig futbolcusu olamayacağını teknik direktör olan babası Ziya Taner'den öğrendi.

18 yaşında iken TRT'nin açtığı spikerlik sınavlarına katılarak kazandı ve TRT'de spikerliğe 1983 yılında başladı. Daha sonra kurulduğu günden beri Lig TV'de ve Show TV'de görev aldı. Kendine has anlatımıyla futbolseverlerin gönlünde taht kurdu. Boks, basketbol, voleybol, tekvando, binicilik, ritmik jimnastik, buz hokeyi ve kayak yarışmalarını da anlattı. 2008 yılında Lig TV'den ayrılarak NTV'nin yeni açtığı NTV Spor kanalına transfer oldu ve NTV Spor'da yayınlanan bazı programların sunuculuğunu yaptı. Burçin Taner ile evlidir ve Batuhan Taner adında oğlu vardır.

(Medyaradar)