En çok izlenen kanal

En çok izlenen kanal

15 Ocak 2019 Salı  |   Günlük

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, "Reyting Canavarı" köşesinde, bir araştırmanın sonuçlarına dayanarak, geçen yıl en çok izlenen televizyon kanallarını açıkladı:

"Reklam sektörünün önemli dergisi Marketing Türkiye, 'En beğenilen diziler' başlığıyla bir araştırma yaptırmış. Türkiye'nin televizyon resmi de çıkıyor bir oranda. 450 kişiyle 'online' olarak yapılmış, Sosyo Ekonomik Statü (SES) oranları temel alınmış. 2018 yılının en çok izlenen kanalı Kanal D (yüzde 50), FOX (yüzde 47), atv (yüzde 45), Star (yüzde 29), TRT 1 (yüzde 27) ve TV 8 (yüzde 27) olmuş. 

En çok takip edilen ilk beş dizi 
'Çukur' (yüzde 11), 'Arka Sokaklar' (yüzde 10.6), 'Vatanım Sensin' (yüzde 7.6), 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' (yüzde 6.4) ve 'Bir Zamanlar Çukurova' (Yüzde 6.3) en çok izlenen beş yapım. 

İnternetten dizi izleme alışkanlığının TV'den izlenme alışkanlığının önüne geçtiğini bu araştırma gösteriyor. 'Yayın saatinde izleme' yüzde 73'le ilk sırada. YouTube'dan, dizi sitelerinden, TV web sitelerinden, ücretli TV hizmetlerinden izleme gibi internet üzerinden takip şıklarının toplamı yüzde 85 ediyor. "

Yazının devamını okumak için tıklayın