En çok izlenen haber kanalı hangisi?

En çok izlenen haber kanalı hangisi?

15 Ocak 2018 Pazartesi  |   Günlük

Yanıtı merak edilen sorulardan biri de, en çok izlenen haber kanalının hangisi olduğu...Milliyet yazarı Sina Koloğlu , Televizyon İzleme Araştırma Anonim Şirketi'nin (TİAK) son bir aylık verilerine dayanarak aşağıdaki rakamları verdi:

TRT ve A Haber

Günlük ve çok izlenen zaman diliminin verilerini aldım. Buna göre A Haber ve TRT Haber, yüzde 0.34'le ilk sıraları paylaşıyor. CNN Türk, yüzde 0.20'yle ikinci, NTV yüzde 0.19'la üçüncü.

Sürpriz sonuçlar

Prime time, yani çok izlenen zaman dilimi, tartışmaların ve haber kanallarının en hareketli saatleri.... A Haber yüzde 1.52'yle 'yüzde bir' barajını geçiyor.

TRT Haber, ikinci sırada (yüzde 0.52), CNN Türk (yüzde 0.34'le) üçüncü sırada. Halk TV, dördüncü sırayla (yüzde 0.34) hem NTV (yüzde 0.28) hem de Habertürk (0.24) kanallarını geride bırakıyor.

Beyaz TV önde

Çok izlenen kanalların benzeri formatta yani dizi, film ve haber gibi yayın yapan kanallar sıralamasında Beyaz TV, tüm günde (yüzde 0.28) ve çok izlenen zaman diliminde, yüzde 0.54'le birinci, ikinci sırada 360 kanalı geliyor (Tüm günde yüzde 0.22 ve prime time'da yüzde 0.53)... yılların Flash TV'si ise, üçüncü sırada hem de açık ara (tüm gün yüzde 0.06 ve prime time'da yüzde 0.20)...

Yazının tamamını okumak için tıklayın