‘Dikkat!.. Bu bir bant kaydıdır’

‘Dikkat!.. Bu bir bant kaydıdır’

14 Mart 2019 Perşembe  |   Kötü

CHP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun CNN Türk’te katıldığı programın yarıda kesilmesi çarşamba gecesi sosyal medyada en çok tartışılan ve tepki çeken konu oldu. 

Konuklara 40 sorunun yöneltildiği programın başlarında İmamoğlu sandık güvenliği ile ilgili bir soruyu yanıtlarken yayın aniden kesildi ve kanal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasına bağlandı. Sosyal medya kullanıcıları bu duruma sert tepki gösterdi ve kanalı “sansürcülük”le suçladı. 

Programın sunucusu Buket Aydın ise Twitter’dan yaptığı şu açıklamayla eleştirileri göğüslemeye çalıştı: 

“Herkese iyi akşamlar. Yayınımız bant yayındır. Canlı yayın değildir. O yüzden yazdığınız ve eleştirdiğiniz gibi bir anons yapıp ara veriyoruz demem mümkün değil :) birazdan kaldığı yerden devam edecektir.” 

Ancak tepkiler dinmedi, bir Twitter kullanıcısı şunları yazdı: 

“Bari cümle bitimine ayarlayip yayina ara verdirseydiniz ne demek ara veriyoruz demem mümkün değil. Izleyen insanlar var, bu mu saygınız seyircinize!!!” 

Bir başkası ise şöyle tepki gösterdi: 

“Daha iyi ya! Başlayacak programın saati belli değil mi? Bant yayınını kesmek daha kolay değil mi? Bir spiker araya girip gerekli açıklamayı yaptıktan sonra bant yayınını kesemez mi? Canlı yayını kesmek daha zor olur gibi görünüyor.”