'Devlet baba'nın statları

'Devlet baba'nın statları

11 Ekim 2017 Çarşamba  |   Mentor

İnsanları aptal yerine koymanın anlamı yok, Beşiktaş stadını kendisi yapmadı.

Spor Toto Beşiktaş'a 10 yıllık sponsorluk karşılığı 50 milyon TL verdi, Beşiktaş'ın KAP'ta yayınladığı bilgilere göre TL borçlanma maliyeti yüzde 18.7... 50 milyon TL'yi 10 yıl sonraki değere götürürseniz Beşiktaş 219 milyon TL almış oldu, o günkü kurlarla tam 75 milyon dolar.

Galatasaray da yapmadı Galatasaray'ın Ali Sami Yen arazisinde hakkı yoktu çünkü kirasını ödememiş ve imtiyazını kaybetmişti, bu konuda mahkeme kararı ve müfettiş raporu var.

Devlet Galatasaray'a ve Beşiktaş'a stat yaptı, iyi de yaptı ama kendileri yapmadılar devlet yaptı, Fenerbahçe kendisi yaptı.

Bu Galatasaray ve Beşiktaş'ı bu kadar rahatsız ediyorsa gidip kendilerine stat yapsınlar.

Ben Fenerbahçe'nin UEFA Kupası var, Süper Kupası var diyor muyum, gerçek neyse o çünkü aksi gerçekten uzaklaşmak oluyor ve insan acaba diyor.

Acaba bu kadar açık gerçeği çarpıtan bir spor anlayışı başka hangi konularda hangi yalanları söyleyip gerçekleri  saptırıyor ve kendine fayda sağlamaya çalışıyor diye endişe ediyor insan.

Ha devlet Fenerbahçe'ye de katkı yapmıştır, daha yeni Ziraat Bankası'ndan kredi aldı, Topuk Yaylası'nın arazisini aldı, Fenerbahçe'deki tesisler devlet tahsisi bunlara tamam ama Fenerbahçe kendi stadını ve salonunu kendisi yaptı gerçek bu.

Aslında Fenerbahçe'nin bu gücünün Galatasaray ve Beşiktaş'ı neden bu kadar rahatsız ettiği ve bu konuda gerçeği çarpıtma çabasına girdikleri çok açık.

Fenerbahçe'nin bu gücünden korkuyorlar.

Düşünün sen devlet kapısı aşındırırken rakibin yüz milyonlarca dolar değerinde iki tesisi kendi gücüyle yapmış.

Bunu sadece ben görmüyorum, herkes görüyor ve düşünüyorlar.

Yahu devlet olmadan stat bile yapamayan bir camiaya ait olmanın anlamı yok diye düşünüyorlar ve insanlar Fenerbahçe'ye meylediyor.

Taraftarlık aidiyet duygusundan oluşur, insan kendini otorite karşısında onun kadar zayıf olan bir gruba ait hissetmek istemez.

O yüzden de insanların gönlünde her geçen gün artan ölçüde Fenerbahçe öncelik kazanıyor.

Sen de bedava stat sahibi oldum sanırsın ama aslında en ağır bir bedeli ödediğini iş işten geçince anlarsın.