Demirören Grubu’ndan ‘ortak tweet’

Demirören Grubu’ndan ‘ortak tweet’

8 Nisan 2019 Pazartesi  |   Günlük

Kesinleşmemiş sonuçlara göre İstanbul Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun medyayı eleştiren açıklamalarına Demirören çatısı altında yer alan medya kuruluşları ortak tweet’le tepki gösterdi. 

İmamoğlu pazartesi günü yaptığı açıklamada medyayı şöyle eleştirdi: 

“Bazı iş insanları var. Onların patronluk yaptıkları kanallarda sesimin kısılmasını, babaları adına, bu ülke için çalışmış insanlar adına üzüntüyle izliyorum. Şahenk ailesine ait NTV'yi, Demirören ailesine ait CNN Türk'ü, Ciner ailesine ait Habertürk'ü uyarıyorum. Ailelerinin bu ülkeye yaptıkları katkılara saygı duyduğum için uyarıyorum. Bu mesele Ekrem İmamoğlu değil memleket meselesidir. Rakibim adına 10 kişi konuşuyor. Hepsine söz hakkı veriyorlar. Ya kardeşim, benim de cevaplarım var. Bana yer vermiyorlar. Mesela rakibimin bana cevabını yayınlıyorlar, ama benim söylediklerimi yayınlamıyorlar." 

İmamoğlu’nun Kartal’da yaptığı bu konuşmadan birkaç saat sonra Hürriyet, Milliyet, Vatan ve CNN Türk’ün Twitter hesaplarından, “İmamoğlu’nun medyayı tehdidini üzüntüyle takip ediyoruz” paylaşımı yapıldı.