Demirören Grubu'nda 2 ayrılık

Demirören Grubu'nda 2 ayrılık

30 Mayıs 2018 Çarşamba  |   Günlük

Ana akım medyanın en güçlü haber kanallarından biri konumunda bulunan CNN Türk'te sular bir türlü durulmuyor.

Kanalın ekran yüzleri ve editörlerinin ardından CNN TÜRK'ün kuruluşundan beri içinde yer alan Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav'la da yollar ayrıldı.

Ancak bu ayrılık diğerlerinden çok daha farklı bir şekilde gerçekleşti. CNN Türk'e 1999'dan beri emek veren deneyimli gazetecinin ayrılık öncesi içerdeki izinlerini kullanılması istendi. Bu süre ise 277 gün yani 11 aya denk geldi.

Türk basın tarihinde bir ilk olacak bu süreye Boratav da mizahi bir dille yaklaştı. Boratav açıklamasında, "Sevgili arkadaşlar, Yönetim, yıllık izin planlaması çerçevesinde, birikmiş izinlerimi eritmemi istedi. Bu nedenle, uzunca bir süre tatildeyim. Yoğunlaşan seçim gündeminde, herkese kolaylıklar dilerim"dedi.

Boratav'ın yanı sıra Doğan TV Washington Temsilcisi Serdar Cebe'nin görevine son verildi. 

Kanal D Ana Haber'de Mehmet Ali Birand'ın ölümünden sonra anchormanlik koltuğuna oturan ve 7,5 yıl boyunca anchormanlik ve hafta sonu haber bülteni sunuculuğu görevlerinde bulunan Cebe, Ahmet Hakan'ın gelişinin ardından Mayıs 2017'de Washington Temsilciliği'ne atanmıştı.

Demirören Grubu'nun, Doğan TV Washington Temsilciliği pozisyonunu kapatma kararı aldığı, Cebe'den sonra yeni bir atamanın gerçekleştirilmeyeceği öğrenildi.

(Medyaradar)