'Daha ne olsun Şirin?'

'Daha ne olsun Şirin?'

1 Haziran 2018 Cuma  |   Günlük

Sözcü yazarı Uğur Dündar, CNN Türk'teki CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın katıldığı "Ne Oluyor" programının kesilerek 37 dakika süreyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının yayınlanması üzerine programın sunucusu Şirin Payzın'ı eleştirdi.

Dündar'ın yazısından bir bölüm şöyle:

"...Deneyimli yayıncı Şirin Payzın'ın seyirciye ve konuğuna yapılan bu saygısızlık nedeniyle çok üzüldüğünden hiç kuşkum yok. Ama bu büyük ayıbı sineye çekmek yerine şunu yapabilirdi: "Haklısınız Sayın Özkan Doğan Grubu'nun yayın organları Demirören ailesine geçtikten sonra, hiç de alışık olmadığımız olaylar yaşamaya başladık. Birçok değerli ve başarılı arkadaşımız gerekçe gösterilmeden kapının önüne konuldu. Onların çoğu belki de bu sektörde bir daha iş bulamayacak ve başka işler yapmak zorunda kalacaklar. Ayrıca habercilik ilkeleri ve gazetecilik geleneğiyle bağdaşmayacak yayınlar yapılır oldu. Ben de bunlardan rahatsızlık duyuyordum. Bu akşamki saygısızlık, bardağı taşıran son damla oldu. Şu dakika itibarıyla istifa ediyorum. Buyurun stüdyoyu beraber terk edelim!.."

Ben olsam böyle yapardım. Ama Payzın bu cesareti ve onurlu duruşu gösteremedi. Hiçbir şey olmamış gibi "Ne oluyor" diye sormaya devam etti!.. Daha ne olsun Şirin?.."

Uğur Dündar'ın yazısının tamamını okumak için tıklayın