Çürümüş futbol

Çürümüş futbol

5 Mart 2019 Salı  |   Mentor

Türk futbolunun çivisi çıkmış artık, değerli ve saygı duyulabilecek hiçbir şey kalmamış.

6 yıl MHK başkanlığı yapmış bir beyefendi ve ilk açıklaması: 

- Fenerbahçe'nin penaltısı ofsayttı.

- Kulüpler Birliği yanlış yaptı.

- Galatasaray haksızlığa uğradı.

Galatasaray Başkanı konuşsa daha dikkatli olurdu.

Medyanın “bip”den maaşa bağlandığı, bir dönemin ünlü iki futbol yıldızının Fetö’den kaçak olmasını kimsenin umursamadığı bir ülkede MHK Başkanı da ancak böyle olabilir.

Uilenberg'e UEFA Hakem komitesi üyesiyken "TFF'den para öderseniz Türk hakemlerinin Avrupa’da maç yönetmesi şaibeli olur" diyemeyen, aksine bunu yöntem haline getirip meşru kabul etmiş bir sistem bu.

Naklen yayıncının tepe yöneticilerinin birinci derece yakınlarının bahis oynattığı, kulüplerin TFF Başkanı’na borçlu olduğu, teknik direktörlerin TFF ile mahkemelikken takım yönettiği bir sistem bu.

Vicdanı da kalmamış, ahlakı da.   

Galatasaray- Başakşehir çekişmesine gelince… Umrumda değil ama Galatasaray'ın “Başakşehir kayırılıyor” tezini çok komik buluyorum.

Sorulması gereken soru “En çok hangisi kollandı” olmalı.

Eğer Galatasaray Başakşehir'in kollandığından şikayet ediyorsa, 2016 yılına kadar devletin her köşesine sızmış bir suç örgütünün Fenerbahçe'ye savaş açtığı ortada iken ve bunu 2011'de saldırıya dönüştürmüş iken Fenerbahçe ne demeli?

“2011-2016 arasında futbolda ne oldu” sorusu soruldu mu? Araştırıldı mı? İncelendi mi? Hakan Şükür ve Arif Erdem Fetö aracılığı ile futbolumuza ne tür çirkinlikler bulaştırdı merak eden var mı?

Yok çünkü bu sistemin aykırı çocuğu Fenerbahçe herkes ona düşman, sistemin tek ilkesi var kurban Fenerbahçe ise yapılan doğrudur.

Kimse ağlamasın, nasıl kazandıysan öyle kaybedersin devleti arkana alarak kazanırsan karşına alarak kaybedersin.

Bak Fenerbahçe'den kimse bir şey alabiliyor mu, 7 düvel saldırdı 2011 kupası hala müzesinde. 

Devletin her yerine sızmış çete hakimini, savcısını, polisini, Masak'ını, SPK'sını üzerimize saldı kupa hala müzemizde duruyor.