Cumartesi kirli pazar temiz!

Cumartesi kirli pazar temiz!

4 Kasım 2019 Pazartesi  |   Mentor

Cumartesi akşamı kirli olan Türk futbolu pazar akşamı temizlendi!.. 

Yıllardır bu iğrenç, aşağılık tezgâh sürüyor, “Fenerasyon”, el değmemiş ligler, iftiralar sürüyor ama bizzat bu iğrenç insanların tezgah dediği ligde tek bir şey olmuyor: Fenerbahçe şampiyon olamıyor. Bu ligi kirleten, sonuçları masa başında planlayanlar bizzat bu iddiaların ve iftiraların sahipleridir. 

Fenerbahçe son 10 yılda iki kere şampiyon olabilmiş, onun birinde de şampiyon olduğu için Fetö ve onun yancılarının zulmüne uğramış. 10 yılını Fetö avukatlarına resmi kulüp hesaplarından himmet parası akıtarak çaldılar. 

Ama bitmiyor, ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı bizzat resmi sitesinden “Fenerbahçe'ye Fetö kumpas kurdu” diyor ama bu ahlaksız ve saygısızlar ona bile saygı göstermiyor. 

Bu ülkede derin devlet gördük, sonra onun yerini ve gücünü almaya çalışan Fetö çetesini gördük. Şimdi yeni bir çete var, ülkenin Cumhurbaşkanı'na meydan okuyorlar, ilginç olan üçünün de Fenerbahçe düşmanı olması, bu da Fenerbahçe'nin halkın iradesine saygı göstermeyen çetelerin en büyük düşmanı olduğunu kanıtlıyor. 

Gelelim maça… 

Arda Kardeşler ve Fenerbahçe'nin galip geldiği maçlardan sonra MHK'nin dinlendirmeyi görev edindiği hakemlerden biri, dün “bakalım dersini almış mı” diye Fenerbahçe maçına vermişler ama ne ders almak kırdı geçirdi Fenerbahçe'yi. 

Ben penaltıdan başlamayayım. Daha açık art niyetin ve tezgâhın net olduğu bir yerden başlayayım. Kayserispor 19 faul yapmış, 1 sarı kart, Fenerbahçe 10 faul yapmış 3 sarı kart. Üstelik Kayserispor'un yaptığı fauller sistematik ve bilinçli idi, en az 3 hava topunda Fenerbahçeli oyuncuların yüzüne darbe vardı ve hepsi sarı kart olmalıydı. En az 3 kere Fenerbahçeli oyuncuların ayağına ve bileğine bastılar, kontrolsüz ve kasıtlı hareketlerdi hepsi sarı olmalıydı ama olmadı. Hakem Fenerbahçe'nin biçilmesine izin verdi çünkü haftaya maç almak için öyle yapmaya mecburdu. 

Penaltıları yazmayacağım bile ama şimdi herkes Altay'ın kartını konuşuyor, maç boyu zulme uğramış Fenerbahçe'nin kalecisi Altay'ı, son dakikalarda kuralsızlığı kural haline getirmiş Kayserili oyunculardan birinin tahrik etmek için ona "sevgili muamelesi yapıp öpmeyi denediği için" Altay'ın sabrını taşırıp attığı tekmeyi yediği pozisyon!

Zaten sistem yıllardır şöyle çalışıyor: Plan masa başında yapılıyor, sahada hakem uyguluyor, Fenerbahçe doğranıyor ama bir pozisyon üzerinden Fenerbahçe kurban ediliyor sonra medya çetesi sazı eline alıp bütün hafta Fenerbahçe'ye saldırıyor. Hepsinde Fenerbahçe'nin kuyruk acısı olan taraftar trolleri de devreye girince, alın size “lağım ligi”. 

Ligin en iyi futbol oynayan takımı Fenerbahçe, başka futbol oynayan da yok zaten, diğerleri masada oynuyor. Yenildiği bütün maçlarda rakiplerini sahadan silmiş bu istatistik Türk futbolunun kirli ve Fenerbahçe'ye karşı oynanan bir oyun olduğunu teyit eden başka bir bilgi. Bir tesadüf olu, iki olur ama bir şey yıllardır devam ediyorsa bunun adı kirli ligdir. 

Bunun devamı var. Bu yolla elde edilen başarılar ve UEFA gelirlerinin de nasıl taraftarın gözü Fenerbahçe düşmanlığı ile boyanıp onun arkasına saklanan servetler içerdiğini de herkes görüyor.   

Fenerbahçe sadece şampiyon olmak için değil, adil ve temiz futbol için mücadele ediyor. Sonuçların sahada belirlendiği, kendisine düşmanlığı arkasına saklanmış servet sahipleri taraftarın cebinden elini çeksin diye savaşıyor. 

Ve kazanacak Fetöye karşı kazandığı gibi bu ikinci el futbol çetesini de tarihin karanlık sayfalarına gömecek.