CNN Türk’ten yalanlama

CNN Türk’ten yalanlama

24 Mayıs 2019 Cuma  |   Günlük

CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar kendisine atfedilen, “Benim de bir patronum var, tarafsız yayıncılık yok” sözlerinin gerçek olmadığını açıkladı. 

Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı “Tarafsız Bölge” programının planlanandan erken bitirildiği iddialarıyla başlayan polemiğe değindi.  

CHP’nin ABD temsilcisi Yurter Özcan, Washington’da bulunan Bayraktar’ın şunları söylediğini ileri sürmüştü: 

“AKP Heyeti ile Washington’a giden CNN Türk Müdürü Bora Bayraktar, Ekrem İmamoğlu’na karşı yapılan tek taraflı ve eşitsiz yaklaşımı hakkında soru sorulduğunda ‘istemeyen izlemesin, bu kadar basit biz kimseye CNN Türk izlesin diye baskı yapmıyoruz... Benim de patronum var tarafsız yayıncılık yok, herkesin bir duruşu var’ demiş. En azından sahibinin sesi olduğu itiraf etmiş.” 

Bayraktar  bu açıklamanın gerçek olmadığını söyledi ve kendisine atfedilen sözlerin çarpıtıldığını savundu. 
 

 

Bayraktar’ın açıklaması şöyle: 

"İki gündür üzerimden döndürülen tartışmaya açıklık getirmek isterim. Bu iddiayı dile getiren CHP’nin Washington temsilcisi ile hiçbir görüşmem temasım olmamıştır. Kendisini hayatımda hiç görmedim. Kulaktan dolma yanlış bilgilerle bu tartışmayı başlatmıştır. Zaten attığı tweetler mişli mışlıdır. CNN Türk’ün yayınları ile ilgili hiçbir yerde hiçbir sözlü açıklamam olmamıştır. Sadece Financial Times’a yazılı olarak Sayın İmamoğlu’nun iddialarına cevap olarak bir açıklama gönderdim. Orada da yayın ilkelerimizin altını çizdim. Bana atfedilen sözler ise bir toplantı çıkışında kaba bir şekilde üzerime gelen bir gence ayak üstü söylediğim birkaç kelimeden yaptığı maksatlı çıkarımlardır. 

Bu mesnetsiz iddiayı “haber” diye dolaşıma sokanlar da beni arayıp işin aslını sorma zahmetine katlanmamıştır. Gazetecilik bu mudur? Bu gruplar kendi alanlarını genişletmek için bu saldırılara ne yazık ki tüm gazetecilik ilkelerini çiğneyerek katılmaktadırlar."