CNN Türk'te 'tabak' krizine kameralı çözüm

CNN Türk'te 'tabak' krizine kameralı çözüm

23 Aralık 2019 Pazartesi  |   Kötü

CNN TÜRK’ün başına A Haber’den Murat Yancı'nın gelmesiyle birlikte, kanalda oldukça acayip günler yaşanıyor. 

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre, Yancı kanaldaki son olayı ile temizlikçisinden editörüne, yöneticisinden güvenlik görevlisine kadar herkesin ağzını açık bırakmayı başardı. 

CNN Türk tarihine geçen "Tabak Hadise"si ve öncesi ile ilgili süreç de oldukça ilginç. 

Kanalda sürekli son dakika gelişmeleri ve alt yazılar verildiği için bazı personel uzun süreli yerinden ayrılamıyor ve yemeklerini mesai alanlarında ve toplantı odasında yemek zorunda kalıyor. 

Tabaklar ise daha sonra görevli personel tarafından toplanıyor.

İddiaya göre; bu tabaklardan biri geçtiğimiz günlerde toplantı odasında kaldı. Toplantı odasına gelen Eski A Haberci Genel Müdür Murat Yancı, tabağı orada kimin bıraktığını sordu. Cevap alamayınca hiddetlenen Yancı olayın peşine düştü. Personelin “Gececilerden kalmıştır. Kat görevlileri topluyor ama bu unutulmuş herhalde” demesine rağmen ikna olmayan Yancı, güvenlik kamera görüntülerinden yaklaşık 15 saat taratarak tabağı kimin bıraktığını tespit etti.

Görüntülerin incelenmesinden sonra tabağı toplantı odasına editör S.K.’nın bıraktığının tespit edilmesinin ardından, Genel Müdür Yancı insan kaynaklarını devreye soktu. "Tabağı niçin oraya bıraktın" sorusunu sordurarak editörün savunmasını aldırdı.

(Medyaradar)