CNN Türk'te ayrılık furyası

CNN Türk'te ayrılık furyası

20 Mayıs 2018 Pazar  |   Günlük

Doğan Yayın Grubu'nun Demirören Grubu'na geçmesinin ardından CNN Türk'te çoğu ekranlardan tanınan 11 isimle daha yollar ayrıldı.

Ana Haber sunucu Duygu Demirdağ'ın ayrılmasından sonra işten çıkarmalar Cuma günü aniden hız kazandı.CNN Türk Ekonomi Müdürü Ebru Baki, Günlük programını sunan Saynur Tezel, Haber Merkezi yöneticisi Ali Obuz ile editörler Alişer Delek, Hüseyin Tahmaz ve Batuhan Pozut'la ile yollar ayrıldı. Bugün ise Ahu Özyurt ile de kanalın yollar ayrıldı. 2001 yılından bu yana CNN Türk'te birçok kademede çalışan Özyurt, kanalda haftada iki akşam "Türkiye'nin Gündemi" programını, sabahları ise hafta içi hergün "10'dan Sonra" programını sunuyordu. Özyurt'la ilişkinin kesildiği söylentisi dün yayılmış ancak doğrulamamıştı.

Cnnturk.com.tr Yayın Yönetmeni Umut Alphan ve  Programlar Müdürü Cansel Poyraz da ayrılanlar arasında. Umut Alphan'ın eşi Melis Alphan'ın da geçtiğimiz ay Hürriyet'le yolları ayrılmıştı

Ekonomi Müdürü Baki aynı zamanda sabah kuşağında yayınlanan Parametre isimli ekonomi programının da sunuculuğunu yapıyordu.

Ayrıca, hafta içi her sabah "Güne Merhaba" isimli programla izleyici karşısına çıkan Gülay Özdem'e de işten çıkarıldığı bilgisi verildi.

Ayrılık kervanına son katılan isim ise, 2006 yılından bu yana Doğan Grubu'nda görev yapan CNN Türk Programlar Koordinatörü Aslı Öymen oldu.

Kanal D'den de 15 kişi işten çıkarılmıştı.

(Medyatava, Medyaradar, Medya Günlüğü)