CNN Türk İsmail Saymaz'la yolları ayırdı

CNN Türk İsmail Saymaz'la yolları ayırdı

11 Mayıs 2018 Cuma  |   Günlük

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programının yorumcuları İsmail Saymaz ve Nevzat Çiçek'in kanalla yollarının ayrıldığı öğrenildi.

Hürriyet gazetesinde özel haberlerini yapmaya devam edecek olan Saymaz'ın, Hürriyet Web'de yayımlanan ve gündemi değerlendirdiği "Bunu Ben De Söylerim" videoları ise yayınlanmayacak.

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satılmasından hemen sonra iktidara yakın gazeteciler Saymaz'ın Hürriyet'le ilişkisinin kesileceği iddiasını ortaya atmıştı.

Saymaz Twitter hesabından aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"CNNTürk'te katıldığımız "Gece Görüşü" adlı programa format değişikliği gerekçesiyle düzenli konuk alınmayacağı bana bildirildi. Bundan sonra program konukları arasında olmayacağım...Hürriyet'in internet sitesinde haftada üç gün yaptığım "Bunu Ben De Söylerim" adlı video haber programına artık devam etmeyeceğim. Bütün izleyicilere, okurlara ve sevgisini eksik etmeyenlere çok teşekkür ederim."

Çiçek de, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, "CNN yönetimi değişince arkadaşlar sabit konuklu programı seçim dönemine kadar bırakacaklarını bu nedenle de programın formatının değiştiğini ifade ederek sabit konukların da ara ara programa katılacağını ifade ettiler...Bu değişim bu hafta gerçekleşti" diye yazdı.

(Medyatava, Medya Günlüğü)