CNN Türk Emin Çapa ile yolları ayırdı

CNN Türk Emin Çapa ile yolları ayırdı

17 Şubat 2018 Cumartesi  |   Günlük

Doğan Medya Grubu, CNN Türk eski Ekonomi Müdürü Emin Çapa ile yolları ayırdı.

1999 Kasım ayından bu yana CNN Türk'te çalışan Emin Çapa, İrfan Değirmenci'nin olaylı bir şekilde kovulmasının ardından kısa bir süre Kanal D Sabah Haberleri'ni de sunmuştu.

Ancak istenilen başarıyı bir türlü gösteremeyen Çapa'nın yerine yaz döneminde Kanal D Sabah Haberleri Seçil Özer'e emanet edilmiş, ardından Kanal D yönetimi Murat Güloğlu ve spor spikeri Mutlu Ulusoy'u transfer etmişti.

Bu gelişmelerden sonra CNN Türk'e dönerek Dünyanın 1001 Hali isimli programı sunmaya devam eden Emin Çapa, az önce Doğan Medya Grubu yönetiminin aldığı kararla "tasarruf tedbirleri" nedeniyle gönderildi. 

Emin Çapa kimdir?

1967, İzmit doğumlu olan Emin Çapa, İstanbul Üniversitesi'nin gazetecilik bölümünde okudu. Ekonomik entegrasyon teorileriyle ilgilendi. Üniversiteye başladığı sene Hürriyet'te stajyer olarak çalışmaya başladı.
  
Ardından Tempo Dergisi'nde ilk kez kadrolu ekonomi muhabiri oldu. Türkiye'nin ilk özel radyolarından Genç Radyo'nun kurucuları arasında yer aldı. İşçi-işveren konularına olan ilgisi nedeniyle kısa bir süre TİSK'te çalıştı ve toplu sözleşme pazarlıklarıyla ilgilendi. Sabah Gazetesi'nde 5 sene ekonomi muhabirliği ve Endüstriyel Ilişkiler üzerine haftalık köşe yazıları yazdı. Ardından TÜSİAD'da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde Başkan Danışmanı olarak çalıştı.

1999 Kasım ayından bu yana CNN TÜRK'te çalışıyordu. Editör olarak başladığı CNN TÜRK hayatında, önce Ekonomi İstihbarat Şefi, ardından Ekonomi Haber Müdürü ve Ekonomi Müdürü oldu.

Kanal D Sabah Haberleri'ni sunan Çapa, son olarak CNN Türk'te Dünyanın 1001 Hali isimli programın sunuculuğunu yapıyordu.

(Medyaradar)