Cilara'nın programı kaldırıldı

Cilara'nın programı kaldırıldı

5 Mart 2019 Salı  |   Günlük

Milli Görüş’ün yayın organı olarak bilinen TV5'te program yapan Çağlar Cilara, programa CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ı çıkardıktan sonra kovuldu. 

Alper Taş, programda, “LGBT konusunda onların kendi meclislerinde aldıkları kararları ve sorunlarının takipçisi olacağım. Biz LGBT için söylediklerimizin her zaman arkasındayız. Dün de böyle düşünüyorduk. Bugün de böyle düşünüyoruz. Biz onların insanca yaşamalarını sağlayacağız” diye belirtti. Taş, ayrıca, "Lafa geldi mi diyorlar ki; ''Yaratılanı severim, Yaradan'dan ötürü'. E ne oluyor o zaman, LGBTİ’lere bu kadar öfke duyuyorsunuz, kin duyuyorsunuz? Onlar da Allah'ın yarattığı bir kul, öyle yaratmış madem, onların suçu ne" diye ifade etti. 

Taş'ın ifadelerinden sonra, program ve Çağlar Cilara sosyal medyada “LGBT propagandası yapılıyor” denilerek hedefe konuldu. 

Tepkilerin ardından TV5 bir açıklama yaparak, yayın kurulunun Çağlar Cilara'nın programını yayından kaldırdığını açıkladı. 

Çağlar Cilara da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, "TV5 macerası da bitti. Soru sormaya devam edeceğim merak etmeyin"dedi.

(Medyaradar)